Azoty - Piotrkowianin. "Rzeź niewiniątek" do przerwy w Puławach. Gospodarze wygrali za trzy punkty.

Azoty Puławy na inaugurację PGNiG Superligi gładko ograły Piotrkownianina Piotrków Trybunalski. Już po pierwszej połowie zanosiło się na pogrom gości, a ostatecznie skończyło się różnicą dziesięciu bramek. Puławianie zainkasowali trzy punkty.

Daniel Kordulski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Pierwszą bramkę sezonu dla Azotów Puławy mógł zdobyć Jan Sobol, ale przestrzelił karnego. Po chwili Czecha wyręczył inny stranieri ekipy z Lubelszczyzny, Nikola Prce. W miarę wyrównana walka trwała na parkiecie w Puławach do 7 minuty, kiedy to gospodarze prowadzili zaledwie 3:2. Po kolejnych pięciu minutach było już 8:3 i trener Piotrkowianina Piotrków Trybunalski zadysponował przerwę w grze.

Uwagi Rafała Przybylskiego na niewiele się jednak zdały, bo puławianie rozpędzali się z minuty na minutę, zdobywając bramki seriami (10:4 w 14 min., 17:8 w 26.). Piotrkowianie zupełnie nie radzili sobie w ataku pozycyjnym, zwłaszcza na środku boiska, a ich pojedyncze skuteczne akcje były dziełem skrzydłowych (Mateusza Góralskiego i Piotra Swata). Ostatnie cztery trafienia w pierwszej części gry również padły łupem podopiecznych Marcina Kurowskiego i zanosiło się na pogrom drużyny z Łódzkiego.

Drugie trzydzieści minut rozpoczęło się jednak serią czterech bramek dla Piotrkowianina i tym razem to trener Kurowski, w 33 min., położył na stoliku sędziowskim zieloną kartkę. Czas poskutkował na tyle, że dwa z rzędu trafienia zanotowali, tym razem, gracze z Lubelszczyzny i rozpoczęła się wzajemna wymiana ciosów. W tym momencie spotkanie straciło wiele na atrakcyjności, głównie przez popełniających coraz więcej błędów w ataku gospodarzy. Wypracowana przed przerwą przewaga Azotów cały czas oscylowała jednak wokół dziesięciu bramek i taką też różnicą zakończyło się całe spotkanie.

KS Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:24 (21:8)

Azoty: Bogdanow, Koszowy, Zapora - Prce 4, Krajewski 4, Przybylski 4, Grzelak 3, Łyżwa 3, Kubisztal 3, Skrabania 2, Petrovsky 2, Masłowski 2, Kowalczyk 2, Jurecki 3, Kuchczyński 1, Sobol 1.