2. Bundesliga: kolejne zwycięstwo Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka

Drugie spotkanie ligowe, drugie zwycięstwo. TuS N-Lübbecke z Łukaszem Gierakiem i Piotrem Grabarczykiem w składzie walczy o powrót do najlepszej ligi świata.

Marcin Górczyński
PAP/EPA

Przed tygodniem Łukasz Gierak należał do najlepszych graczy TuS N-Lübbecke w meczu z HSG Konstanz. W drugim spotkaniu w 2.Bundeslidze reprezentant Biało-Czerwonych strzelił trzy bramki, ale tym razem nie zachwycił. Oddał bowiem aż dziewięć rzutów, z których sześć nie znalazło drogi do siatki.

Pomimo przeciętnego występu Polaka, TuS tylko w pierwszej połowie nie mogło złamać TV Emsdetten. Kolejne minuty należały już do spadkowicza z Bundesligi. Drugi raz z rzędu najlepszym graczem zespołu został Pontus Zetterman (7 bramek).

W składzie drużyny z Lübbecke nie zabrakło także Piotra Grabarczyka. Defensor bardzo dobrze dowodził swoimi kolegami. Rywale bowiem tylko 19 razy zdołali pokonać golkipera TuS.

Ze zwycięstwa cieszył się także Denis Szczęsny. Szczypiornista TUSEM Essen rzucił jedną bramkę, a jego drużyna zrehabilitowała się za słaby występ z pierwszej kolejki i pokonała HC Empor Rostock 33:27.