2. Bundesliga: pięć goli Łukasza Gieraka zdało się na nic. Pierwsza porażka TuS N-Lübbecke

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz /
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz /

Drużyna TuS N-Lübbecke, w której występują Łukasz Gierak i Piotr Grabarczyk, poniosła w trzeciej kolejce 2. Bundesligi pierwszą porażkę w sezonie. Jej pogromcą okazał się HSG Nordhorn-Lingen.

Losy widowiska od początku nie układały się do myśli zespołu dwójki Polaków. Gracze z Lubeki cały czas musieli gonić wynik, ani razu nie obejmując choćby minimalnego prowadzenia. HSG Nordhorn-Linden już do przerwy prowadził 18:14, by ostatecznie zwyciężyć 33:24, odnosząc tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Gierak był jednym z najaktywniejszych graczy na boisku. Próbował brać ciężar gry na swoje barki, oddając łącznie 10 rzutów na bramkę. Połowa z nich okazała się skuteczna. Grabarczyk standardowo dowodził defensywą, ale szło mu to znacznie gorzej niż w poprzedniej serii spotkań (30:19 z TV Emsdetten). Otrzymał żółtą kartkę i jedno dwuminutowe wykluczenie.

W innym pojedynku wystąpił także trzeci z Polaków - Denis Szczęsny. Jego TUSEM Essen zremisował 23:23 z TV Emsdetten. Nasz zawodnik próbował czterokrotnie posłać piłkę do siatki, ale żaden z rzutów nie zakończył się powodzeniem.

W bramce Wilhelmshavener HV zagrał też 41-letni bramkarz Adam Weiner. Jego drużyna przegrała jednak 23:29 z Dessau-Roßlauer HV.

2. Bundesliga, 3. kolejka:

HSG Nordhorn-Lingen - TuS N-Lübbecke 33:24 (18:13) Najwięcej goli: dla Nordhorn - Jens Wiese 12, Nicky Verjans 7; dla Lübbecke - Pontus Zettermann 8, Łukasz Gierak 5, [...] Piotr Grabarczyk

TV Emsdetten - TUSEM Essen 23:23 (12:12) Najwięcej goli: dla Emsdetten - Oddur Gretarsson 7, Malte Schroeder 5; dla Essen - Michael Hegemann 7, Noah Beyer 5, [...] Denis Szczęsny  ZOBACZ WIDEO Hasi o transferach Legii: Rywalizacja jest zabójcza