Gazprom Liga SEHA: trzecia wygrana Vardaru. Osiem bramek Dujszebajewa

Rośnie forma Vardaru Skopje. Po weekendowym zwycięstwem nad Telekomem Veszprem, we wtorek mistrzowie Macedonii pokonali na własnym parkiecie RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 32:31 w meczu Gazprom Ligi SEHA. To ich trzeci triumf w rozgrywkach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
David Miklavcić Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Na zdjęciu: David Miklavcić

Vardar do wygranej poprowadził duet Alex Dujszebajew - Timur Dibirow, który do spółki zdobył blisko połowę ze wszystkich bramek zespołu. Pierwszy z nich występ zakończył z ośmioma golami (w 11 próbach), drugi zaś pokonywał bramkarzy rywala siedmiokrotnie.

Gościom na nic zdały się świetne zawody w wykonaniu Stipe Mandalinicia, który po odejściu Luki Stepancicia wyrasta na czołowego strzelca zespołu. We wtorek 24-letni lewy rozgrywający rzucił dziewięć bramek, ale jego drużyna rywalizowała na równi z Vardarem tylko przez premierowe dwadzieścia minut gry i krótki okres w drugiej połowie.

Końcowe dziesięć minut pierwszej części zawodów Vardar wygrał 8:4, na przerwę schodząc przy prowadzeniu 19:16. Trzy trafienia zdobył w tym okresie powracający po poważnej kontuzji kolana Aleksander Derewień.

Rosyjski rozgrywający z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej i powoli wraca do wysokiej dyspozycji. Tego samego nie można na razie powiedzieć o Ivanie Cupiciu, który w lecie przeniósł się do Skopje z Vive Tauronu Kielce. W trzech pierwszych meczach w barwach nowej drużyny Chorwat rzucił tylko jedną bramkę. Wtorkowe spotkanie zakończył bez gola.

PPD postawiło się rywalom jeszcze tuż po przerwie, w 39. minucie doprowadzając na chwilę do remisu 22:22. Gospodarze ponownie jednak przejęli kontrolę nad meczem i kilka minut przed końcem wygrywali 30:27. Zagrzeb nie wykorzystał fatalnego dnia obu golkiperów Vardaru, którzy do spółki odbili raptem sześć piłek.

Triumf nad PPD to trzecie zwycięstwo drużyny Raula Gonzaleza w rozgrywkach. Mistrzowie Macedonii umocnili się na 1. miejscu w tabeli. Zespół z Zagrzebia z wygraną i porażką na koncie jest piąty.