MTS - Czuwaj. Chrzanowianie znów wykorzystali atut swojego boiska

Drugi mecz na własnym boisku i drugie zwycięstwo. Po wygranej nad ASPR-em Zawadzkie, szczypiorniści MTS-u Chrzanów pokonali w sobotę Czuwaj Przemyśl 33:31 w meczu 3. kolejki I ligi mężczyzn gr. B. To pierwsza porażka drużyny z Podkarpacia w sezonie.

Czuwaj dotychczas świetnie radził sobie w starciach z zespołem z Chrzanowa. Drużyna Piotra Kroczka i Przemysława Korobczaka z sześciu poprzednich meczów z MTS-em wygrała aż cztery, w dwóch pozostałych remisując. W sobotę uległa rywalom po raz pierwszy od blisko pięciu i pół roku.

MTS szalę zwycięstwa przechylił na swą korzyść między 49. a 56. minutą meczu, gdy ze stanu 25:26 wyszedł na prowadzenie 31:27. Małopolską drużynę do wygranej poprowadził duet Marcin Skoczylas - Michał Bednarczyk.

Dzięki wygranej MTS zrównał się liczbą punktów z Czuwajem i obie drużyny sąsiadują teraz ze sobą w tabeli. Za tydzień chrzanowski zespół czeka wyjazd do Legnicy. Czuwaj zagra u siebie z SPR-em PWSZ Tarnów.

MTS Chrzanów - SRS Czuwaj Przemyśl 33:31 (16:16) MTS:

Górkowski 1, Gil - Sieczka 1, Madeja, Żydzik 2, Rola 3 (3/4), Wierzbic 2, Kowal 2, D. Skoczylas 2, Orlicki 2 (2/2), Kirsz 5 (3/3), Stroński, M. Skoczylas 9, Bednarczyk 4 Karne: 8/9 Kary: 14 min. (Sieczka, Wierzbic, D. Skoczylas, Orlicki, Kirsz, Stroński, M. Skoczylas - po 2 min.) Czerwona kartka: Kirsz w 46. minucie za brutalny faul

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski - Puszkarski 3, Biernat 5, Stołowski 6 (1/2), Kubik, Bajwoluk, Nowak 6, Piechnik, Kulka 4, Kroczek 3 (1/2), Kubisztal 4 Karne: 2/4 Kary: 8 min. (Kubik, Bajwoluk, Kulka, Kubisztal - po 2 min.)

Sędziowali: Michał Chodorek oraz Paweł Popiel (obaj Kielce) Widzów: 290

{"id":"","title":""}