SPR PWSZ - Ostrovia. Niemoc trwa. Kosztowny przestój tarnowian po przerwie

Trwa niemoc SPR-u PWSZ Tarnów w starciach z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. W sobotę zawodnicy Ryszarda Skutnika przegrali na własnym parkiecie z wielkopolską drużyną 28:35. To ich siódma porażka w dziewięciu ostatnich meczach z "Ovią".

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Dorota Adamczyk

Po pierwszej połowie spotkania nic nie wskazywało jednak na to, że ostrowski zespół po raz kolejny okaże się lepszy od SPR-u PWSZ. Tarnowska drużyna grała szybko i przede skutecznie, niemal przez pełne 30 minut dyktując warunki rywalizacji.

Gospodarze mecz zaczęli od mocnego uderzenia i w 5. minucie wygrywali już 4:0. Nie do zatrzymania w drugiej linii był Łukasz Szatko, a na prawym skrzydle nie mylił się Damian Misiewicz. Trener Skutnik mógł być zadowolony, bo jego zespół grał twardo w obronie i z zimną krwią wykorzystywał każdy błąd rywali.

Tych Ostrovia popełniła w pierwszej połowie sporo. Goście mieli problem nie tylko ze skutecznością, ale i w ogóle z wypracowywaniem sobie dogodnych pozycji do rzutu. Z marazmu przebudzili się dopiero po kwadransie i w 19. minucie doprowadzili do stanu 10:9.

SPR nie pozwolił im wówczas przejąć inicjatywy i przed przerwą odskoczył jeszcze na cztery bramki (17:13). Gospodarze wydawali się pewnie kroczyć po wygraną, lecz tuż po starcie drugiej połowy zatracili skuteczność i pomysł na grę. W 39. minucie Ostrovia po raz pierwszy doprowadziła do remisu (19:19), a chwilę później objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Liderami wielkopolskiej drużyny po raz kolejny byli Mariusz KuśmierczykJakub Tomczak i Damian Krzywda, którzy do spółki rzucili aż 25 z 35 bramek całego zespołu. SPR w końcówce próbował jeszcze odwrócić losy spotkania, ale po trafieniu Kuśmierczyka na 29:26 w 55. minucie stracił już szanse na choćby punkt.

SPR PWSZ Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:35 (17:13)

Ostrovia: Matuszczak, Piskorski - Klara 3, Stempniak, Wesołek 1, Wojciechowski 1, Staniek 3, Nowakowski 1, Tomczak 9, Olszyna, Kuśmierczyk 10, Gajek 3, Krzywda 6, Wojkowski 1, Przybylski, Marciniak 1

Sędziowali: Jakub Czochra i Michał Szpinda (obaj Zamość)