Liga Mistrzów: dreszczowiec w Holstebro, Montpellier z pewnym zwycięstwem

Podziałem punktów zakończył się mecz Team Tvis Holstebro z Dinamem Bukareszt, które rywalizują w grupie D Ligi Mistrzów. W spotkaniu grupy C między Montpellier Agglomeration HB a Tatranem Preszów pewnie zwyciężyli Francuzi.

Aneta Szypnicka-Staniec
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Dla Duńczyków starcie z Dinamem było pierwszym w historii meczem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że w grze gospodarzy na początku widać było presję związaną z wagą spotkania. To Rumuni lepiej rozpoczęli, ale szczypiorniści Team Tvis odrobili straty i do przerwy na tablicy wyników widniał remis.

Druga połowa miała niemal identyczny przebieg - znów pierwsze minuty należały do gości i znów gospodarze musieli gonić rezultat. Udało im się doprowadzić do remisu i w debiucie zdobyli pierwsze punkty. Co ciekawe Dinamo nigdy wcześniej w rozgrywkach Ligi Mistrzów nie musiało dzielić się punktami.

Ze zwycięstwem nie mieli za to problemów szczypiorniści Montpellier Agglomeration HB. Ich rywalom - Słowakom z Tatrana Preszów sił na wyrównaną walkę starczyło tylko na trzydzieści minut. W drugiej połowie inicjatywę całkowicie przejęli Francuzi, co ostatecznie przyniosło im zwycięstwo 28:23.