Liga Mistrzów: Motor Zaporoże przegrał w Bukareszcie

W pierwszym meczu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzów 2016/2017, Motor Zaporoże przegrał na wyjeździe z Dinamem Bukareszt 31:35.

Wiktor Gumiński
zawodnicy Motoru Zaporoże WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: zawodnicy Motoru Zaporoże

Do konfrontacji w stolicy Rumunii oba zespoły przystępowały w identycznym położeniu. W inauguracyjnej serii spotkań, gospodarze zremisowali bowiem na wyjeździe z duńskim Team Tvis Holstebro 32:32, zaś szczypiorniści Motoru podzielili się u siebie punktami z HBC Nantes (26:26).

Początkowe 25 minut rywalizacji w Bukareszcie zdecydowanie wskazywało na to, że drużyna z Ukrainy zgarnie tym razem pełną pulę. Przede wszystkim za sprawą kapitalnej gry Sergieja Szelmienki, goście wypracowali sobie w tym czasie pokaźną przewagę, wychodząc na prowadzenie 13:9. Wtedy jednak po ich stronie nastąpiła katastrofa.

Do końca pierwszej połowy gole zdobywali już tylko miejscowi. A rzucili ich aż sześć. Cztery z nich zapisał na swoim koncie Irańczyk Sajad Esteki. I nagle to gracze Dinama wygrywali na półmetku 15:13.

Ten fatalny przestój bardzo drogo kosztował ekipę Motoru w drugiej części gry. Ani przez moment nie potrafiła ona już wrócić na poziom, jaki prezentowała przed przerwą. Miejscowi z kolei złapali wiatr w żagle i, napędzani przez kolejne udane zagrania duetu Jakov Vranković - Allahkaram Esteki, regularnie trafiali do siatki, zwyciężając ostatecznie 35:31.

Liga Mistrzów , grupa D (2. kolejka):

Dinamo Bukareszt - HC Motor Zaporoże 35:31 (15:13) Najwięcej goli: dla Dinama - Jakov Vranković 8, Sajad Esteki 7; dla Motoru - Igor Soroka 8, Aidenas Malasinkas, Sergiej Szelmienko - po 7