Liga Mistrzów: drugi mecz i drugi remis Niedźwiedzi w grupie

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie niedzielne spotkanie 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów - norweskie Elverum Handball na własnym boisku zremisowało z Czechowskimi Niedźwiedziami 28:28. To drugi remis rosyjskiej drużyny w rozgrywkach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Niedźwiedzie przed tygodniem zremisowały we własnej hali z jednym z faworytów grupy, Naturhouse La Rioja. Wówczas punkt drużynie Władimira Maksimowa zapewnił Pawel Andrejew. Tym razem bohaterem był Dmitrij Korniew.

Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, bo choć Elverum przed przerwą było stroną przeważającą, to w drugiej połowie obie drużyny szły łeb w łeb. Gospodarze po przerwie tylko dwa razy odskoczyli rywalom na dystans większy niż jedna bramka, Niedźwiedziom ta sztuka nie udała się natomiast w ogóle.

Głównymi aktorami spotkania byli skrzydłowi. Dla Elverum osiem bramek rzucił były reprezentant Węgier Tamas Ivancsik, a kolejne pięć trafień dołożył łączony w wakacje z Orlen Wisłą Płock Andre Lindboe. W zespole Niedźwiedzi najlepszym strzelcem był natomiast prawoskrzydłowy Dmitrij Kowaliew.

Niedzielny remis to pierwszy punkt Elverum w tegorocznych rozgrywkach. Za tydzień mistrzowie Norwegii zagrają u siebie z Montpellier Agglomeration HB. Niedźwiedzie podejmą natomiast Metalurg Skopje.