Liga Mistrzów: macedoński talent liderem strzelców. Trzech graczy Vive w pięćdziesiątce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE /
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE /
zdjęcie autora artykułu

20-letni Filip Taleski jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych po dwóch spotkaniach. Młody rozgrywający Metalurga Skopje ma na koncie już 17 bramek. W czołowej pięćdziesiątce jest trzech graczy Vive Tauronu Kielce.

Taleski utrzymał pierwsze miejsce w zestawieniu, mimo że w weekendowym spotkaniu z Tatranem Preszów rzucił zaledwie cztery bramki. 20-latek o jedno trafienie wyprzedza Alexa Dujszebajewa z Vardaru Skopje oraz Uwe Gensheimera z Paris Saint-Germain HB. Ten drugi zdobył w niedzielę sześć goli w meczu z Orlen Wisłą Płock.

Do czołowej dziesiątki zestawienia awansował rozgrywający szwedzkiego IFK Kristianstad Philip Henningsson, który w sobotę rzucił Vive Tauronowi Kielce sześć bramek.

Mistrzowie Polski mają w czołowej pięćdziesiątce klasyfikacji trzech przedstawicieli - Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski w dwóch dotychczasowych meczach rzucili po 10 bramek i zajmują 26. miejsce. O jedno trafienie mniej ma Paweł Paczkowski, co daje mu 39. pozycję.

W TOP 50 nie ma żadnego zawodnika z Orlen Wisły Płock. Najlepszy w drużynie wicemistrzów Polski jest Dmitrij Żytnikow, który zdobył dotychczas osiem goli.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów:

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz z dziurawymi rękami. Popełnił koszmarny błąd!

Źródło artykułu:
Komentarze (0)