Liga Mistrzów: pierwsze zwycięstwo Czechowskich Miedwiedi

Zespół Czechowskije Miedwiedi odniosł pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2016/2017, pokonując w meczu 3. kolejki grupy C Metalurga Skopje 25:21.

Wiktor Gumiński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

W pierwszych dwóch seriach spotkań, ekipa z Czechowa również nie doświadczyła goryczy porażki, ale zarazem nie potrafiła zgarnąć kompletu punktów, dwukrotnie remisując 28:28 (z Naturhouse La Rioja i Elverum Handball). Z kolei gracze ze Skopje raz wygrali (18:17 z Elverum), a raz zeszli z boiska pokonani (22:27 z Tatranem Preszów).

Po pierwszej połowie rywalizacji na rosyjskiej ziemi wydawało się, że tym razem gospodarze nie będą mieć problemów z wywalczeniem dwóch "oczek". Dobrze w ich bramce spisywał się Oleg Grams, a kolejni zawodnicy z pola konsekwentnie punktowali drużynę z Macedonii. Dlatego też na półmetku Czechowskie wygrywały już 14:8.

Kibice Miedwiedi przeżyli jednak duży szok w drugiej połowie. W jej pierwszych 20 minutach role odwróciły się bowiem o 180 stopni. Miejscowi kompletnie stanęli, a zespół Metalurga konsekwentnie odrabiał straty dzięki fenomenalnej postawie duetu Nemanja Obradović - Nemanja Mladenović.

Podopieczni Władimira Maksimowa zabrali się do roboty, kiedy rywale mocno deptali im po piętach, przegrywając tylko 17:18. Końcowe fragmenty pojedynku należały już do Czechowskich, które ostatecznie zwyciężyły 25:21. Co godne podkreślenia, aż 11 ich zawodników wpisało się w tym meczu na listę strzelców.

Czechowskije Miedwiedi - Metalurg Skopje 25:21 (14:8) Najwięcej bramek: dla Czechowskich - Dmitrij Korniew, Dmitrij Szelestiukow - po 4; dla Metalurga - Nemanja Obradović 8, Nemanja Mladenović 5