Polska - Słowacja. Oceny WP SportoweFakty: odmieniona kadra zdała egzamin. Świetna Adrianna Płaczek

Portal WP SportoweFakty ocenił reprezentację Polski za wygrany mecz ze Słowacją (28:18). Spotkanie zostało rozegrane w ramach towarzyskiego turnieju w Zielonej Górze. Nagrodę MVP za świetne zawody otrzymała Adrianna Płaczek.

Małgorzata Boluk

Bramkarki

Weronika Gawlik - 4,5 - wybiegła na parkiet w pierwszej siódemce. Już w pierwszych minutach popisywała się udanymi interwencjami, między innymi obronionym rzutem karnym. Mocny punkt reprezentacji w pierwszej połowie spotkania.

Adrianna Płaczek - 5,5 - po zmianie stron Weronikę Gawlik między słupkami zastąpiła zawodniczka reprezentująca na co dzień Pogoń Balticę Szczecin. Wraz z każdą skuteczną paradą Adrianna Płaczek wyrastała na MVP meczu. Ta ciężko pracująca na treningach i głodna sukcesu szczypiornistka ma "papiery" na pierwszą bramkarkę reprezentacji.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.