Liga Mistrzów: Naturhouse La Rioja ciągle niepokonana

Naturhouse La Rioja pokonała Tatrana Preszów 33:27 w spotkaniu 3. kolejki grupy C Ligi Mistrzów 2016/2017. Ekipa z Hiszpanii ma obecnie na koncie 5 punktów.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał jednak tak wysokiego zwycięstwa zespołu z Logrono. Co prawda po 16 minutach rywalizacji prowadził on już 10:6, ale wówczas gości poderwał do boju duet Aleksiej Peszkow - Jakub Hrstka. Podczas gdy gracze Tatrana rozkręcali się z akcji na akcję, gospodarze kompletnie stanęli i na półmetku niespodziewani przegrywali 16:18.

W drugiej części zawodnicy Naturhouse nie popełnili jednak błędu z poprzedniej. Ponownie od początku narzucili swoje warunki, ale tym razem nie dali już dość słowackiej drużynie do słowa. Kolejne trafienia nieprawdopodobnie skutecznego Angela Fernandeza (10/11) pozwalały miejscowym konsekwentnie powiększać przewagę, która ostatecznie wyniosła sześć trafień.

Naturhouse La Rioja - Tatran Preszów 33:27 (16:18) Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Angel Fernandez 10, Ruben Garabaya, Luis Felipe Jimenez - po 4; dla Tatrana - Aleksiej Peszkow 7, Jakub Hrstka 6