2. Bundesliga: Adam Weiner nie zatrzymał TuS N-Luebbecke, bardzo dobry mecz Łukasza Gieraka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

W 7. kolejce meczów niemieckiej 2. Bundesligi, zespół TuS N-Luebbecke (Gierak, Grabarczyk) ograł na wyjeździe Wilhelmshavener HV (Weiner) 31:25.

Zespół z Luebbecke w sobotę chciał podtrzymać dobrą passę i zwyciężyć swoje czwarte spotkanie z rzędu i zrealizował swój cel, pokonując autsajdera rozgrywek z Wilhelmshaven.

Gospodarze potrafili dotrzymywać kroku szczypiornistom TuS do 23. minuty, kiedy to przegrywali różnicą tylko jednej bramki (10:11). Od tego momentu zaczęli przyspieszać Gierak i spółka, którzy prowadzili po pierwszej połowie 16:12.

W drugiej odsłonie rywalizacji drużyna Wilhelmshavener HV chciała wykorzystać rozluźnienie w szeregach rywali i w 44. minucie odrobiła niemalże wszystkie straty (22:23). Jednakże ostatni kwadrans należał już zdecydowanie do przyjezdnych i to oni odnieśli pewną wiktorię 31:25.

Łukasz Gierak był liderem gości, zdobywając w sumie 10 bramek (67-procentowa skuteczność rzutów).

Trudny bój z Dessau-Rosslauer HV stoczyła ekipa TUSEM Essen z Denisem Szczęsnym w składzie, która w końcowym rozrachunku minimalnie poległa 23:24.

2. Bundesliga, 7. kolejka:

Wilhelmshavener HV - TuS N-Luebbecke 25:31 (12:16) Najwięcej bramek: dla Wilhelmshavener HV - Rene Drechsler 11, [...], Adam Weiner; dla TuS N-Luebbecke - Łukasz Gierak 10, Pontus Zetterman 5, Piotr Grabarczyk 0.

TUSEM Essen - Dessau-Rosslauer HV 23:24 (14:14) Najwięcej bramek: dla TUSEM Essen - Noah Beyer 6, Jonas Ellwanger 5, [...], Denis Szczęsny 1; dla Dessau-Rosslauer HV - Vincent Sohmann 7, Florian Pfeiffer 5.