Puchar EHF: Górnik Zabrze w III rundzie (wynik)

Górnik Zabrze w spotkaniu rewanżowym II rundy Pucharu EHF ponownie wygrał z greckim A.C.C. Filippos Verias. Tym razem w mniejszym stosunku, bo 20:15. Najwięcej bramek dla zabrzan zanotował 20-letni Filip Fąfara.

Krzysztof Kempski
Jurij Gromyko Materiały prasowe / GÓRNIK ZABRZE / PGNiG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Jurij Gromyko

Bardzo wysokie zwycięstwo Górnika Zabrze w pierwszym spotkaniu II rundy Pucharu EHF nad A.C.C. Filippos Verias (30:17) wprowadziło u gospodarzy duży luz. Widać to było zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy to zabrzanie między 35. a 49. minutą spotkania nie trafili do siatki rywali ani razu.

Jeszcze przed przerwą mieli na swoim koncie dwa razy więcej bramek niż rywale z Grecji. Było bowiem 14:7 dla polskiego zespołu. Już wówczas trudno było oczekiwać, by w tym meczu mogło dojść do czegoś sensacyjnego, a za taki należałoby uznać wynik pozwalając awansować rywalom. Tak się nie stało. Górnik w pełni kontrolował to spotkanie i tym samym zameldował się w III rundzie.