El. ME juniorek: trudne zadanie Polek. Niemki na drodze Biało-Czerwonych

Niemki i Łotyszki będą rywalkami reprezentacji Polski juniorek w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. Awans wywalczy wyłącznie zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Młode Polki znalazły się w jednej z dwóch trzyzespołowych grup. Biało-Czerwone losowane były z drugiego koszyka i teoretycznie to one powinny być gospodyniami turnieju kwalifikacyjnego, jednak ze względu na to, że podobny turniej rozegrany został w Polsce w poprzednim roku, EHF przekazał prawo organizacji zmagań Łotyszkom.

Do eliminacji przystąpi w sumie 30 zespołów. Drużyny walczą o 13 miejsc premiowanych awansem - z grup 1-5 kwalifikację wywalczą po dwie reprezentacje, z grup 6-8 po jednej. Pewne udziału oprócz gospodyń - Słowenek są Dunki i Rosjanki.

Eliminacje zaplanowane zostały na 17-19 marca. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 27 lipca - 6 sierpnia.