Liga Mistrzów: "polski" pojedynek dla Barcelony Kamila Syprzaka, świetny występ obrotowego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Barcelona Kamila Syprzaka rozbiła 38:25 Kadetten Schaffhaussen Michała Szyby w meczu grupy A Ligi Mistrzów szczypiornistów. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony.

W Palau Blaugrana faworyt mógł być tylko jeden. Kadetten Schaffhausen, pomimo kilku ciekawych wzmocnień i znakomitego w tym sezonie Gabora Csaszara, skazywano na pożarcie. Mistrzowie Szwajcarii, z Michałem Szybą w składzie, od 15 minuty walczyli już tylko o honor.

Drużynie z Szafuzy nie można odmówić ambicji i zaangażowania, ale FC Barcelona Lassa to nie ta półka. Z drugiej linii trafiał Luka Maros, dwa razy indywidualną akcją popisał się występujący od pierwszej minuty Szyba. Zresztą polski rozgrywający mógł się podobać. W tempo uruchamiał kolegów, dobrze ustawiał się w obronie.

Z czasem Barcelona zaczęła dominować. Duma Katalonii nawet nie musiała się szczególnie wysilać. Po przechwytach z kontrami wychodzili Joan Saubich i Victor Tomas, dużo wolnej przestrzeni potrafił sobie znaleźć Timothey N'guessan. Swoje w bramce zrobił tym razem Gonzalo Perez de Vargas (zastąpił bohatera poprzedniej kolejki, Borko Ristowskiego).

Jednym z ojców wysokiego zwycięstwa był też Kamil Syprzak. Rozgrywający bardzo często znajdowali pod bramką polskiego obrotowego. Reprezentant Biało-Czerwonych niepodzielnie panował na kole. Rzucił pięć bramek (100 proc. skuteczności), a wzięty w kleszcze przez rywali potrafił wywalczyć karnego. Syprzak brylował także w obronie, będąc jedną ze składowych muru na środku defensywy.

Barcelona, która już po pierwszej połowie prowadziła 21:12, dopełniła formalności i odniosła czwarte zwycięstwo w grupie A. Kadetten na ostatnim miejscu w tabeli bez zdobyczy punktowej.

Liga Mistrzów grupa A, 4. kolejka:

FC Barcelona Lassa - Kadetten Schaffhausen 38:25 (21:12) Najwięcej bramek: dla Barcelony - Kirył Łazarow 7, Kamil Syprzak 5, Valero Rivera, Victor Tomas - po 4; dla Kadetten - Luka Maros 7, Ron Delhees, Manuel Liniger, Andrija Pendić - po 3, Michał Szyba 2.