Puchar EHF. Pogoń Baltica - Nykobing. Udowodnić wyższość nad duńskim debiutantem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Halski
WP SportoweFakty / Kuba Halski
zdjęcie autora artykułu

W sobotę (15 października) Pogoń Baltica Szczecin zmierzy się w pierwszym meczu 2. rundzie Pucharu EHF. Rywalem Polek będzie duński Nykobing Falster Handboldklub. Szczecinianki znają już przeciwnika. Po raz drugi udowodnią swoją wyższość?

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin 15 października (sobota) zmierzą się z kolejnym rywalem w europejskich rozgrywkach. Tym razem przeciwnikiem szczecinianek w 2. rundzie Pucharu EHF będzie Nykobing Falster Handboldklub. Co ciekawe, dla Dunek, które w pierwszej fazie poradziły sobie z Lugi HF (54:43 w dwumeczu) to debiut na tak wysokim szczeblu gier.

W tym rankingu Pogoń to już zespół doświadczony. Podopieczne Adriana Struzika trzeci sezon z rzędu mogą mierzyć swoje siły z klubami w Europie, a drugi raz we wspomnianym EHF. To tylko jeden aspekt, który mógłby przemawiać za tym, by w gospodyniach upatrywać faworyta pierwszego polsko-duńskiego starcia.

Nykobing słabo radzi sobie w rodzimych rozgrywkach. Doznał już trzech porażek, raz zwyciężył, a raz podzielił się punktami. Plasuje się na 10. pozycji. Warto przy tym zaznaczyć, że podopieczne Nielsa Nielsena dwukrotnie spadały z ligi i tylko dzięki temu, że inne zespoły postanowiły się z nich wycofać, wracały z powrotem. Mimo tego przeciwnika nie można lekceważyć.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Teodorczyk: zasłużyłem na swoją szansę w reprezentacji Polski

Zespół ten posiada w swoim składzie reprezentantki kraju, jak chociażby 25-letnią Nathalie Hagman czy też środową rozgrywającą Kristinę Kristiansen, której przejście w 2015 roku do ekipy z Nykobing uznano za duży transferowy sukces. Średnia wieku wynosi tam 25,3 lata. Dobrze drużyna wygląda pod względem warunków fizycznych.

Obecnie najskuteczniejsza w drużynie z Danii jest Laerke Norsoe Pedersen (10 bramek). 20-latka gra nominalnie na lewym skrzydle i w dużej mierze dzięki niej Nykobing awansował do kolejnej rundy EHF. Co ciekawe, Pogoń zna już ten zespół. Niemniej, od ich pierwszej potyczki minął ponad rok. W sparingu podczas Baltica Summer Cup siódemka ze Szczecina była lepsza o jedną bramkę (39:38).

Mecz zostanie rozegrany w hali przy ul. Twardowskiego 12b, a to niewątpliwy atut szczecinianek. Podobnie jak fakt, że zespół w tym sezonie zmienił się niewiele. Siłą drużyny jest zgranie oraz dobra atmosfera. Ostatnie zwycięstwo w Elblągu z Kram Startem pokazało, że Pogoń potrafi wyjść właściwie z każdej opresji. Rewanż odbędzie się w Danii, 22 października. Dopiero wówczas okaże się, czy będziemy mieli drugą polską drużynę w III rundzie EHF (tam czeka już MKS Selgros Lublin).

Pogoń Baltica Szczecin - Nykobing Falster Handboldklub / 15.10.2016, godz. 14.00

Źródło artykułu: