I liga grupa B: remis w Oławie na otwarcie kolejki, Moto Jelcz liderem

Szczypiorniści Moto Jelcza Oława podzielili się punktami z ASPR Zawadzkie w meczu otwierającym 6. kolejkę I ligi grupy B. Spotkanie zakończyło się remisem 26:26 (15:15). Pozostałe mecze tej serii gier w sobotę, 15 października.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zawodnicy LKPR Moto-Jelcza Oława WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska / Zawodnicy LKPR Moto-Jelcza Oława

Spotkanie w Oławie przez niemal pełne 60 minut było bardzo wyrównane. Nieznaczną przewagę na początku drugiej połowy mieli goście z Zawadzkiego, na kwadrans przed końcem meczu wygrywając 19:17. Moto-Jelcz zdołał jednak dogonić rywali i zdobył cenny punkt.

Dzięki remisowi zawodnicy z Oławy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. Drużyna Krzysztofa Mistaka ma na koncie dziewięć punktów. Swoją pozycję utrzyma tylko w sytuacji, gdy porażek w sobotę doznają Czuwaj Przemyśl i Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

ASPR z kolei wspiął się na ósmą lokatę, wyprzedzając drużyny z województwa świętokrzyskiego - KSSPR Końskie i KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski. Beniaminek ma obecnie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Piątkowy mecz I ligi grupy B (6. kolejka):

LKPR Moto-Jelcz Oława - ASPR Zawadzkie 26:26 (15:15)

Pozostałe mecze 6. kolejki:

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Vive Tauron II Kielce / 15 października, godz. 17:00 SRS Czuwaj Przemyśl - UKS Olimp Grodków / 15 października, godz. 18:00 Siódemka Miedź Legnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. / 15 października, godz. 18:00 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - SPR PWSZ Tarnów / 15 października, godz. 18:00 KSSPR Końskie - MTS Chrzanów / 15 października, godz. 18:00 AZS AWF Biała Podlaska - MKS Kalisz / 15 października, godz. 18:00