MTS Kwidzyn - MMKS Jutrzenka. Kwidzynianki pokonują beniaminka

Zawodniczki MTS-u Kwidzyn w meczu 3. kolejki I ligi pokonały u siebie MMKS Jutrzenkę Płock 33:25. Dla podopiecznych Roberta Majdzińskiego jest to drugie zwycięstwo w sezonie.

Joanna Chmara
piłka ręczna WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: piłka ręczna

Piłkarki MTS-u Kwidzyn niemal przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania. Od początku świetnie grała Alicja Pękala, która w pierwszych minutach meczu zdobyła dla swojej drużyny trzy bramki z rzędu.

Po nieco ponad kwadransie od rozpoczęcia MTS prowadził już 10:6. Zawodniczki Jutrzenki zmobilizowały jednak siły i wykorzystały słabszy okres gry gospodyń na odrabianie strat. W 21. minucie po skutecznej kontrze Pauliny Dąbrowskiej drużyna z Płocka traciła już do kwidzynianek tylko jedną bramkę i grając w przewadze przyjezdne miały szansę na doprowadzenie do remisu.

Podopieczne Jarosława Krzemińskiego i Marcina Krysiaka popełniały jednak zbyt wiele błędów, które wykorzystały zawodniczki z północnej części Polski. Tuż przed zmianą stron do bramki trafiła jeszcze Daria Szynkaruk i MTS schodził na przerwę z pięciobramkową przewagą.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Jutrzenka ambitnie walczyła o dogonienie rywalek. Dwukrotnie do bramki zespołu z Kwidzyna trafiła Emilia Bałdyga, skuteczna w ataku była też Adrianna Warda.

W ostatnich 15 minutach meczu zawodniczki Roberta Majdzińskiego potwierdziły swoją wyższość nad drużyną z Płocka. Po kolejnych bramkach zdobywanych między innymi przez Zawalich, Szynkaruk i Pękalę kwidzynianki wypracowały solidną przewagę. Na dwie minuty przed końcem spotkania do bramki Jutrzenki trafiła jeszcze Joanna Gędłek. Mecz zakończył się wynikiem 33:25.

MTS Kwidzyn - MMKS Jutrzenka Płock 33:25 (15:10)

MTS: Winiewska, Bielak, Kłos - Pękala 8, Hartman 6, Szynkaruk 6, Zawalich 5, Chmara 4, Gędłek 2, Wicik 1, Kowalska 1, Grabowska, Siuda, Somionka.
Kary: 12 min. (Pękala, Kowalska - po 4 min., Gędłek, Chmara - po 2 min.).
Karne: 3/5.

MMKS Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus - Homonicka 7, Warda 6, Dąbrowska 5, Stasiak 2, Bałdyga 2, Rędzińska 1, Pwałowska 1, Maruslewska 1, Zaremba, Muras.
Kary: 12 min. (Bałdyga 4 min., Dąbrowska, Stasiak, Zaremba, Warda - po 2 min.).