KPR Jelenia Góra - UKS PCM. Jeleniogórzanki uciekły spod topora. KPR z pierwszym zwycięstwem w sezonie

PGNiG Superliga Kobiet wróciła w niedzielę na Dolny Śląsk. W ramach 6. kolejki KPR Jelenia Góra zmierzył się z ekipą UKS PCM Kościerzyna. Po pełnym zwrotów akcji meczu z kompletu punktów cieszyły się gospodynie, które pokonały rywalki 22:21.

Małgorzata Boluk
Joanna Załoga WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Joanna Załoga

W stolicy Karkonoszy naprzeciw siebie stanęły drużyny o podobnym potencjale. Obie ekipy łączy również fakt, że potrzebują punktów jak tlenu, aby bezproblemowo utrzymać się w PGNiG Superlidze Kobiet.

KPR Jelenia Góra w trakcie pięciu kolejek zgromadził na swoim koncie zaledwie jedno "oczko" i niedzielne spotkanie rozpoczął bardzo nerwowo. Już w 9. minucie spotkania trener Tomasz Konitz musiał poprosić o przerwę na żądanie, gdyż jego zawodniczki przegrywały różnicą trzech trafień. Po krótkiej pauzie sytuacja nie uległa zmianie. Na parkiecie wciąż przeważał UKS PCM Kościerzyna, który podwyższył z czasem prowadzenie do pięciu bramek.

Nie wpłynęło to deprymująco na KPR. Wręcz przeciwnie, jeleniogórzanki wybudziły się z letargu i zaczęły zbliżać się niebezpiecznie do rywalek, aż w końcu dopięły swego i w 27. minucie doprowadziły do wyrównania. Ogromny udział w skutecznej gonitwie miała rozgrywająca, Sabina Kobzar.

W drugiej połowie mecz zaczął się "od nowa". Tym razem zamiast dominacji jednej z drużyn, publiczność oglądała zaciętą wymianę ciosów. Z lekkim wskazaniem na zespół miejscowych, który odnalazł swój meczowy rytm i na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem wygrywał różnicą dwóch bramek. Kościerski team nie dawał za wygraną i trzy minuty przed końcem rzucił na remis, a następnie objął skromne prowadzenie.

Ostatnie słowo należało już jednak do jeleniogórzanek z Joanną Załogą na czele. Miejscowe odrobiły jednobramkową stratę i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. UKS PCM stanął jeszcze przed szansą na wyrównanie, ale akcja zakończyła się niepowodzeniem. Pierwsza wygrana Jelonki w sezonie 2016/2017 stała się faktem.

KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 22:21 (13:13)

KPR: Ciesiółka - Bielecka 1, Tomczyk 1, Kobzar 7, Załoga 8, Jasińska 5, Oreszczuk, Janas, Herbut, Bilenia.