Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych dla Wisły Płock!

Zespół Wisły Płock pokonując w finałowym meczu Ostrovię Ostrów Wielkopolski 34:27 zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych w Piłce Ręcznej w sezonie 2008/2009. Z brązowego krążka podczas ostatniego dnia imprezy cieszyli się piłkarze Azotów Puławy.

Dawid Bilski

Ekipa Henryka Arciucha pokonała FOCUS PARK KIPER Piotrów Trybunalski 33:25. Drużyna z Puław przewagę zaczęła uzyskiwać w 14 minucie spotkania. Znakomicie w ataku spisywał się Maciej Jeżyna. W szeregach rywali zabrakło kontuzjowanego Kamila Wasilewskiego, co było widocznym osłabieniem na parkiecie. Ostatecznie Azoty zwyciężyły 33:25.

Ostatnim i zarazem najważniejszym pojedynkiem turnieju finałowego, który od wtorku odbywał się w Ostrowie Wielkopolskim była walka o Mistrzostwo Polski. Zmierzyli się w nim gospodarze imprezy z Wisłą Płock. Przyjezdni byli zdecydowanym faworytem, co pokazały już pierwsze minuty meczu. Gracze Wisły byli bardzo skuteczni. Wystarczy powiedzieć, że pierwszą udaną interwencją w bramce ostrowianie popisali się dopiero po kwadransie gry. Wtedy ekipa z Płocka prowadziła już 12:6. Nie do zatrzymania był najlepszy snajper mistrzostw Kamil Mokrzki. Do przerwy przewaga Wisły wynosiła już 10 bramek (11:21). Po zmianie stron poderwali się zawodnicy Ostrovii, zdobywając 3 bramki z rzędu rozbudzili oni nadzieje swoich fanów, którzy po brzegi wypełnili trybuny. Płocczanie jednak nie pozwolili na przejęcie inicjatywy przez przeciwników i jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli 34:27. Po końcowym gwizdku wśród przedstawicieli Wisły zapanowała wielka radość. Gospodarze boisko opuszczali ze łzami w oczach, ale po chwili i także wśród nich widać było uśmiech na twarzach, wszak srebrny medal to także ogromny sukces.

Najlepszym zespołom puchary oraz medale wręczali Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Włodzimierz Jędrzejak, starosta powiatu ostrowskiego, a także Mieczysław Mazurek, prezes Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia Ostrów.

Wyniki niedzielnych spotkań:
O miejsca 7-8: WKS ŚLĄSK Wrocław - AZS AWF Gorzów 30:42 (14:24)
o miejsca 5-6: MMTS Kwidzyn - KPR WOLSZTYNIAK Wolsztyn 29:22 (11:9)
o miejsca 3-4: KS AZOTY Puławy - FOCUS PARK KIPER Piotrów Tryb. 33:25 (17:9)
o miejsca 1-2: Wisła Płock - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:27 (21:11)