Bundesliga: ogromne tarapaty THW Kiel, dobra forma rywala kielczan

THW Kiel było o krok od straty punktów z TSV Hannover-Burgdorf. W 9. kolejce Bundesligi kilończycy po bramce Domagoja Duvnjaka wygrali 27:26. Punkty dopisali także gracze Rhein-Neckar Loewen, najbliższego rywala Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów.

Marcin Górczyński
Gudjon Valur Sigurdsson Getty Images / Sascha Klahn / Gudjon Valur Sigurdsson

Wygląda na to, że TSV Hannover-Burgdorf znalazł lekarstwo na THW Kiel. W kwietniu Mait Patrail i koledzy długo prowadzili z Zebrami, by ostatecznie zremisować. Podział punktów rozpoczął fatalną serię kilończyków, którzy na własne życzenie wyeliminowali się z walki o tytuł. Już w nowym sezonie drużyna z Hanoweru była blisko kolejnego sukcesu w rywalizacji z krajową potęgą.

TSV mocno nacierał przed przerwą. Przeważnie obronną ręką ze stresowych sytuacji wychodził jednak Andreas Wolff. W ataku brylował za to Marko Vujin, który do tej pory wyraźnie był w cieniu Steffena Weinholda i partnerów z drugiej linii. Serb z hanowerczykami ponownie przypominał samego siebie sprzed kilku miesięcy. Nie drżała mu ręka przy karnych, punktował rywali z dystansu i THW do przerwy prowadziło 13:11.

Zwycięstwo zawisło jednak na włosku. Ostatnie dziesięć minut, bramki Kaia Häfnera oraz Runara Karasona i w Kilonii zrobiło się gorąco. Emocje sięgnęły zenitu, gdy na cztery minuty przed końcem Fabian Bohm wyrównał! (26:26). Co więcej, gdyby nie Wolff, Torge Johannsen mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzeniu tuż przed końcem meczu. Bramkarz THW dał kolegom nowe życie i Domagoj Duvnjak na 20 sekund przed końcem uratował zespół przed stratą bezcennych oczek w kontekście mistrzostwa.

Punktów w Stuttgarcie za darmo nie dostali gracze Rhein-Neckar Loewen. TVB 1898, z kapitalnym Michaelem Krausem, starali się utrzymywać kontakt z rywalem, ale ostatnie dziesięć minut rozwiało wątpliwości. Skrzydłowi Lwów, Gudjon Valur Sigurdsson i Patrick Groetzki, dołożyli w końcówce kilka trafień do wspólnego worka i przewaga urosła aż do 8 bramek (35:27).

DKB Handball Bundesliga, 9. kolejka:

THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf 27:26 (13:11)
Najwięcej bramek: dla THW - Marko Vujin 6, Steffen Weinhold 5, Lukas Nilsson - 4; dla Hannoveru - Fabian Bohm, Kai Hafner - po 5, Lars Lehnhoff 4.

TVB 1898 Stuttgart - Rhein-Neckar Loewen 27:35 (14:16) Najwięcej bramek: dla TVB - Michael Kraus 10, Dominik Weiss 4; dla Rhein-Neckar - Gudjon Valur Sigurdsson 9, Patrick Groetzki 6