I liga grupa B: wielkie powroty Kalisza i AZS AWF, młode Vive pokazało pazur

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Kalisz /
Materiały prasowe / MKS Kalisz /

Sporo działo się w siódmej kolejce rozgrywek I ligi mężczyzn grupy B. Punkty na wyjazdach zgubiły przewodzące tabeli Czuwaj Przemyśl i Ostrovia Ostrów Wlkp., a w niesamowitych okolicznością losy meczów odwróciły MKS Kalisz i AZS AWF Biała Podlaska.

Mecz kolejki: Vive Tauron II Kielce - SRS Czuwaj Przemyśl 33:32 (16:17)

Wybór meczu kolejki nie był w tym sezonie jeszcze tak trudny, jak w siódmej serii gier. Spośród siedmiu spotkań aż dwa zakończyły się remisami, a w trzech kolejnych o rozstrzygnięciach decydowały maksymalnie dwie bramki. Nasz wybór padł jednak na mecz w Kielcach, gdzie beniaminek Vive Tauron II niespodziewanie pokonał SRS Czuwaj Przemyśl.

Już sam wynik spotkania pokazuje jak wyrównane było to spotkanie. Rezultat jest sporym zaskoczeniem, bo Czuwaj w sześciu pierwszych meczach sezonu zdobył 10 z 12 punktów, a Vive raptem cztery. W niedzielę nie miało to znaczenia. Młode kieleckie wilki pokazały pazur i w niezłym stylu zatrzymały faworyzowanego rywala, mimo że w samej końcówce wyniku broniły w trójkę w polu.

MKS Kalisz / Materiały prasowe

Występ kolejki: MKS Kalisz

Tu nie mogło być wątpliwości! MKS Kalisz za swój występ w drugiej połowie sobotniego meczu z LKPR Moto-Jelczem Oława musiał zasłużyć na to wyróżnienie. Wyjaśniając - do przerwy kaliszanie przegrywali 8:18, a po fenomenalnym powrocie w drugiej połowie zremisowali 27:27.

Z tym spotkaniem kojarzą się dwa inne mecze. Pierwszy - z poprzedniego sezonu, gdy MKS w ciągu 30 minut odrobił na wyjeździe 13-bramkową stratę do Warmii Traveland Olsztyn. Drugi - ten z mistrzostw Europy w 2012 roku, gdy Polska zremisowała ze Szwecją 29:29, choć po pierwszej połowie przegrywała 9:20. Wtedy liderem kadry był Bartłomiej Jaszka, który w sobotę w meczu z Moto-Jelczem rzucił cztery bramki, w tym tę dającą MKS-owi remis. Panowie, czekamy na kolejny taki występ.

Niespodzianka kolejki: Vive Tauron II Kielce

Niewielu było takich, którzy wierzyli w wygraną młodej drużyny Vive Tauronu z liderem z Przemyśla. Zespół Rafała Bernackiego pokazał się jednak z dobrej strony i potwierdził dobrą dyspozycję sprzed tygodnia, gdy po zaciętym meczu przegrał w Ostrowie Wielkopolski. - To był najlepszy występ mojej drużyny - mówił wtedy szkoleniowiec Vive. Po spotkaniu z Czuwajem musiał zmienić zdanie.

Sześć bramek rzuconych ASPR Zawadzkie nie wystarczyło, by Mariusz Kuśmierczyk utrzymał pozycję lidera klasyfikacji strzelców grupy B. Rozgrywający Ostrovii Ostrów Wlkp. w siedmiu meczach zdobył w sumie 45 goli, czyli o dwa mniej od nowego lidera zestawienia, Łukasza Nowaka z SPR PWSZ Tarnów.

Tarnowska drużyna ma w czołowej dziesiątce jeszcze jednego przedstawiciela - to Łukasz Szatko, który z 44 bramkami jest czwarty. 25-latka wyprzedza jeszcze Przemysław Matyjasik z KSSPR Końskie, który wraz z Kuśmierczykiem jest ex aequo drugi.

Czołówka klasyfikacji strzelców I ligi grupy B:

Wyniki 7. kolejki:

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 27:28 (13:13) ASPR Zawadzkie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 35:30 (15:17) MTS Chrzanów - AZS AWF Biała Podlaska 24:26 (13:10) SPR PWSZ Tarnów - KSSPR Końskie 29:29 (15:14) UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica 21:31 (10:17) MKS Kalisz - LKPR Moto-Jelcz Oława 27:27 (8:18) Vive Tauron II Kielce - SRS Czuwaj Przemyśl 33:32 (16:17)

Terminarz 8. kolejki:

SRS Czuwaj Przemyśl - ASPR Zawadzkie / 29 października, godz. 18:00 Siódemka Miedź Legnica - Vive Tauron Kielce / 29 października, godz. 18:00 KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. / 29 października, godz. 18:00 AZS AWF Biała Podlaska - SPR PWSZ Tarnów / 29 października, godz. 18:00 MKS Kalisz - MTS Chrzanów / 29 października, godz. 18:00 Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - UKS Olimp Grodków / 29 października, godz. 18:00 LKPR Moto-Jelcz Oława - Ostrovia Ostrów Wlkp.