El. ME 2018, grupa 5: Szwajcarzy o krok od zatrzymania mistrzów Europy, udany finisz Niemców

W spotkaniu 2. kolejki grupy 5 eliminacji do mistrzostw Europy w 2018 roku, reprezentacja Niemiec po trudnym wyjazdowym boju pokonała Szwajcarię 23:22.

Tomasz Rosiński
Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej PAP/EPA / PAP/EPA/MARIJAN MURAT / Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej
Niemcy byli zdecydowanymi faworytami sobotniego pojedynku, ale Szwajcarzy, którzy z niezłej strony pokazali się w starciu ze Słowenią (27:32), chcieli napsuć krwi swoim przeciwnikom i ta sztuka im się udała.

Początek rywalizacji w Zurychu nie zapowiadał późniejszych problemów niemieckiej drużyny, która prowadziła w 13. minucie 8:4. Jednak z czasem coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którym sygnał do ataku dał Andy Schmid (7:9).

Kadra Szwajcarii grała agresywnie w defensywie, co sprawiało sporo problemów mistrzom Starego Kontynentu. W końcówce pierwszej połowy znów dał o sobie znać Schmid, dzięki któremu szwajcarscy szczypiorniści przegrywali tylko 11:12, co zapowiadało emocje w drugiej odsłonie.

Po zmianie stron obydwie ekipy wymieniały ciosy i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (19:19 w 45. minucie). Spokojnie poczynaniami swojego zespołu kierował Steffen Weinhold, ale Szwajcarzy w 54. minucie po trafieniu Pascala Verniera wygrywali 22:21.

W końcowym rozrachunku Niemcy utrzymali nerwy na wodzy i najpierw doprowadzili do wyrównania, by na 68 sekund przed zakończeniem konfrontacji zapewnić sobie wiktorię 23:22.