Vardar - Vive Tauron. Mistrzowie Polski zjedzeni w Skopje. Druga wysoka porażka z rzędu

W 6. kolejce Ligi Mistrzów szczypiorniści Vive Tauronu Kielce przegrali z Vardarem Skopje 34:40. To już druga z rzędu wysoka porażka kielczan w tych elitarnych rozgrywkach, a to oznacza spadek na trzecie miejsce w grupie B.

Aneta Szypnicka-Staniec
Sławomir Szmal WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Sławomir Szmal

Siedemdziesiąt cztery trafienia - tyle padło w ciągu sześćdziesięciu minut gry w Jane Sandanski Arena. Żółto-biało-niebiescy wyrównaną walkę byli jednak w stanie prowadzić jedynie przez czterdzieści minut. Później królowali już tylko gospodarze.

Szybkość i duża intensywność gry. Tak wyglądała pierwsza połowa spotkania między Vardarem Skopje a Vive Tauronem Kielce. Przez trzydzieści minut padło aż trzydzieści sześć bramek, a obie ekipy narzuciły wręcz błyskawiczne tempo rozgrywania akcji. Chociaż przed meczem dużo mówiło się o zmęczeniu zawodników i braku dla nich chwili wytchnienia, zdecydowanie nie było tego widać po ich postawie na boisku, którzy jak szaleni biegali do kontrataków.

A okazji mieli sporo, bo strat piłek w ataku nie brakowało i zdarzały się szczypiornistom obu ekip. Spotkanie obfitowało więc w piękne bramki, ale i golkiperzy mieli wiele do powiedzenia - zarówno Arpad Sterbik, jak i Filip Ivić kilka razy zabłysnęli fantastycznymi paradami.

W szeregach kielczan świetnie wyglądała przede wszystkim współpraca z kołowym - Julenem Aguinagalde, który gdy dostawał piłkę był nieomylny - albo ze stuprocentową skutecznością trafiał do siatki albo udawało mu się wywalczyć rzut karny.

Pierwsza połowa wyglądała jednak jak sinusoida, a rezultat i prowadzenie zmieniały się jak w kalejdoskopie - przewaga nawet trzech bramek nie znaczyła zupełnie nic. Wymiana ciosów zaczęła się jednak na początku drugiej części meczu i trwała przez pierwszych dziesięć minut. Później do głosu doszli gospodarze i natychmiastowo zaczęli budować prowadzenie.

Mistrzowie Polski zderzyli się ze ścianą w postaci twardej, piekielnie mocnej obrony i genialnego Sterbika między słupkami. Żółto-biało-niebiescy wyglądali jakby w jednej chwili zeszło z nich powietrze. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w momencie zaczęli mieć ogromne problemy z przebiciem się przez defensywę rywali. Podobnych kłopotów nie miał za to młodszy z Dujszebajewów - Alex. Do spółki z Igorem Karaciciem i Timure Dibirowem prowadził bowiem grę swojej drużyny i pewnie zmierzał z nią do zwycięstwa.

Tym razem kielczanom nie udało się jednak zminimalizować przewagi gospodarzy, a ci rozkręcali się z minuty na minutę i wkrótce zbudowali ośmiobramkową przewagę. Ostatecznie Vardar wygrał 40:34. Porażka oznacza spadek mistrzów Polski na trzecie miejsce w grupie B.