Liga Mistrzów: pewne zwycięstwa HC Motoru Zaporoże i Naturhouse La Rioja

W 6. kolejce Ligi Mistrzów 2016/2017, ukraiński HC Motor Zaporoże nie dał szans portugalskiemu ABC/UMinho Braga (35:22), zaś hiszpański Naturhouse La Rioja uporał się z norweskim Elverum Handball (28:21).

Tomasz Rosiński
zawodnicy Motoru Zaporoże WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: zawodnicy Motoru Zaporoże
Naturhouse przed sobotnią potyczką miał nadzieję, że uda mu się wywalczyć komplet punktów i objąć prowadzenie w grupie C LM. Wicemistrzowie Hiszpanii zrealizowali swój cel, ogrywając Elverum 28:21.

Sam początek konfrontacji w Longorno nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa miejscowych zawodników, gdyż na starcie goście potrafili dotrzymywać im kroku (4:4). Jednakże Angel Fernandez Perez (łącznie 5 goli w tym spotkaniu) oraz spółka zaczęli przyspieszać w okolicach 18. minuty i ostatecznie triumfowali w pierwszej połowie 11:8.

Po zmianie stron szczypiorniści La Rioja dzielili i rządzili na boisku, a ekipa z Norwegii nie potrafiła zatrzymać ich naporu i poległa różnicą siedmiu bramek.

Strzelecki festiwal w Portugalii urządził sobie Motor, który ograł drużynę z Bragi aż 35:22. Zespół z Zaporoża już na starcie wypracował sobie bezpieczną przewagę (8:1 w 8. minucie), a później już spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia.

Umiejętnie poczynaniami swojego klubu kierował Boris Puchowski, który często trafiał do bramki rywali. Gospodarze już nie potrafili odwrócić losów tej rywalizacji i przegrali swój czwarty mecz w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów, 6. kolejka gr. C:

Naturhouse La Rioja - Elverum Handball 28:21 (11:8) Najwięcej bramek: dla Naturhouse La Rioja - Angel Fernandez Perez 5, Javier Munoz Cabezon 4; dla Elverum Handball - Morten Nergaard 4, Tamas Ivancsik, Tine Poklar i Josef Pujol - po 3.

Liga Mistrzów, 6. kolejka gr. D:

ABC/UMinho Braga - HC Motor Zaporoże 22:35 (9:18) Najwięcej bramek: dla ABC/UMinho Braga - Nuno Pereira 5, Pedro Spinola i Pedro Marques - po 3; dla HC Motoru Zaporoże - Boris Puchowski 8, Gleb Kalarasz 5.