SMS - Ruch. Pierwsze potknięcie Niebieskich

Na zapleczu Superligi, do małej niespodzianki doszło w Płocku. Piłkarki ręczne miejscowego SMS urwały punkt faworyzowanej drużynie KPR Ruch Chorzów, remisując 23:23.

Maciej Madey

Piłkarki ręczne Ruchu przystępowały do spotkania w charakterze zdecydowanego faworyta. I być może to je zgubiło - bo choć wciąż pozostają niepokonane w tym sezonie to straty punktu w Płocku pewnie nie zakładały.

Choć to już 7. kolejka pierwszoligowych zmagań, wyjazd do Płocka był pierwszym w tym sezonie! Wcześniejsze pięć spotkań rozegrały we własnej hali (raz pauzowały). I już od pierwszych minut widać było, że bez atutu własnej hali chorzowiankom łatwo nie będzie.

SMS doskonale otworzy wynik - w 5. minucie prowadził 3:0. I korzystnego wyniku nie miał zamiaru oddać, ba - starał się o powiększenie dorobku. Gdyby skuteczność płocczanek była nieco wyższa (m.in. zmarnowany rzut karny), do przerwy mogło być już po meczu. Ale mimo to w 19. minucie było 8:4, w 27 minucie 11:8, a po pierwszej połowie gospodynie niespodziewanie prowadziły 13:10.

Ruch długo nie mógł złapać kontaktu z rywalem. Udało się dopiero 47. minucie - trzy kontrataki wykończyła Oktawia Płomińska, dwukrotnie z siódmego metra nie pomyliła się Lidia Żakowska i było już tylko 17:16. SMS miał jednak w swoich szeregach świetnie dysponowaną Żanetę Senderkiewicz (notabene wychowankę Ruchu) i Natalię Nosek. To w dużej mierze dzięki nim w 53. minucie było 20:18 dla SMS. Jednak niedługo potem przyjezdne wyrównały, a w 59 minucie, dzięki rzutom karnym pewnie egzekwowanym przez Żakowską, prowadziły 23:22. Gdy wydawało się, że wysiłek młodych zawodniczek SMS pójdzie w niwecz, punkt celny rzutem w ostatnich sekundach zapewniła... również wywodząca się z Chorzowa, Żaneta Lipok.

SMS ZPRP Płock - KPR Ruch Chorzów  23:23 (13:10)

SMS: Maciejewska, Gajewska, Urbańska3, Senderkiewicz9, Olejniczak, Zima, Klaudia Cygan 1, Katarzyna Cygan 1, Lipok 3, Pająk, Nosek 6, Szołtysek, Grabińska.