MTS Kwidzyn - Korona Handball. Wielka wygrana gospodyń

W meczu na szczycie I ligi kobiet, MTS Kwidzyn nieoczekiwanie rozgromił Koronę Handball Kielce 27:18. Już w pierwszej połowie gospodynie wyszły na ośmiobramkowe prowadzenie.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Korona Handball Kielce ma wielkie ambicje, jednak to MTS od pierwszych minut pokazał, że mimo młodego wieku poszczególnych zawodniczek, ta machina zaczyna działać coraz lepiej. Młode zawodniczki, głównie juniorki grające w kwidzyńskim klubie bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie.

Od stanu, 2:2 drużyna prowadzona przez Roberta Majdzińskiego potrafiła atakować z wielu różnych pozycji, a do tego grała niezwykle skutecznie w obronie. Wobec tak znakomitej gry, przewaga gospodyń rosła w zastraszającym tempie. W końcu gdy trafiła Ilona Chmara, w 14. minucie było już 11:3!

Od tego momentu ekipa z Kielc zaczęła znajdować drogę do bramki rywalek. To wystarczyło jednak zaledwie do zmniejszenia straty do sześciu bramek różnicy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:10, a jej wynik ustaliła Kornelia Czubaj.

Drugą połowę MTS rozpoczął od mocnego uderzenia w postaci bramek, które rzuciły Alicja Pękala i Justyna Świerczek. Znowu świetnie funkcjonowała kwidzyńska obrona. Gdy skuteczność złapała do tego Malwina Hartman, w 51. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 25:14!

W tym momencie Korona Handball się obudziła, ale to było zdecydowanie zbyt późno, by móc myśleć o odrobieniu całej straty. Spotkanie zakończyło się rezultatem 27:18 i MTS mimo, że ma jeden rozegrany mecz mniej, awansował na pozycję wicelidera, spychając z niej właśnie kielecki zespół. Czy MTS stać na to, by włączyć się do walki o awans?

MTS Kwidzyn - Korona Handball Kielce 27:18 (16:10)

MTS: Bielak, Winiewska - Hartman 6, Świerczek 5, Pękala 4, Chmara 3, Szynkaruk 3, Zawalich 2, Kowalska 2, Heromińska 1, Gędłek 1 oraz Wąsik, Wicik, Grabowska, Kłos, Siuda.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min. (Pękala 4 min., Świerczek 2 min., Kowalska 2 min., Szynkaruk 2 min.).

Korona Handball: Hibner, Orowicz - Małecka 5, Nowak 4, Skowrońska 2, Więckowska 2, Czubaj 2, Syncerz 1, Gliwińska 1, Zimnicka 1 oraz Piecaba, Kędzior.
Karne: 4/6.
Kary: 14 min. (Skowrońska 6 min. - cz.k., Więckowska 4 min., Nowak 2 min., Kędzior 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski.