Liga Mistrzów: świetne wiadomości dla Vive. Rhein-Neckar Loewen przegrało w Zagrzebiu!

Outsider Ligi Mistrzów, RK PPD Zagrzeb, lepszy w 9. kolejce od Rhein-Neckar Loewen (25:21). Niemiecki zespół oddalił się od pierwszego miejsca w grupie B.
Marcin Górczyński
Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen Getty Images / Sascha Klahn / Na zdjęciu: Andy Schmid z Rhein-Neckar Loewen

Lwy zmierzały w Zagrzebiu po pewne zwycięstwo. W pierwszej połowie RK PPD przytrafił się bardzo kosztowny przestój, po którym Rhein-Neckar wyszło na prowadzenie 15:10. Mads Mensah Larsen przy odrobinie swobody decydował się na rzut bądź obsługiwał Hendrika Pekelera na kole. Swoje pięć minut wykorzystywał Dejan Manaskow, tym razem pierwszy wybór Nikolaja Jacobsena na lewym skrzydle.

Szkoleniowiec gospodarzy, Silvio Ivandija, znalazł jednak wyjście z patowej sytuacji. Igor Vori, pierwsza przeszkoda na drodze Lwów, już na dziesiątym metrze utrudniał rozegranie akcji. Robił to na tyle dobrze, że mistrzowie Niemiec przegrali pierwszy kwadrans drugiej połowy 1:9! Naciskany przed rywali Harald Reinkind obijał bandy reklamowe, grzech nieskuteczności na swoim koncie mieli też Andy Schmid i Mads Mensah Larsen.

Bez presji, bez wielkich oczekiwań, za to z wielkim sercem do gry. RK PPD, ostatni zespół grupy i jedno z rozczarowań rozgrywek, złapał rytm. Dzięki świetnej grze obronnej i popisach Matevza Skoka na linii bramkowej, gospodarze przejmowali inicjatywę. Zlatko Horvat biegał do kontr, egzekucję na Lwach wykonywał Luka Sebetić, Igor Vori przypominał samego siebie z najlepszych lat.

Szczypiorniści z Zagrzebia prowadzili w 56 minucie 24:20 i poruszali się w tempie dwa razy szybszym niż niemiecki zespół. Akcje Rhein-Neckar Loewen były schematyczne, a z trudem wypracowanie pozycje rzutowe marnował Kim Ekdahl Du Rietz. Trener Jacobsen szalał przy linii bocznej. Jego zawodnicy w drugiej części tylko sześć razy pokonali Skoka. Fatalnie wyglądał zwłaszcza dorobek rozgrywających - zaledwie siedem goli przy 21 próbach.

Mistrzowie Niemiec wracają z Zagrzebia na tarczy. Miejscowi wygrali 25:21 i ponownie liczą się w grze o awans do TOP 16 rozgrywek. Z punktu widzenia polskiego kibica, bardziej istotny jest dorobek Lwów. Rhein-Neckar stracił ważne oczka i po 9. kolejce nie przeskoczy w tabeli Vive Tauronu Kielce.

Liga Mistrzów, grupa B (9. kolejka):

RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb - Rhein-Neckar Loewen 25:21 (10:15)
Najwięcej bramek: dla RK PPD - Igor Vori 5, Luka Sebetić, Zlatko Horvat, Josip Valcić, Lovro Jotić - po 3; dla RNL - Dejan Manaskow 5, Mads Mensah Larsen 4, Marius Steinahauser 3.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Czy Rhein-Neckar Loewen wyprzedzi Vive Tauron Kielce w tabeli grupy B?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (26)
  • asport Zgłoś komentarz
    Ciekawostka: każdy zespół mający zwycięstwo nad Zagrzebiem, ma przegraną z Kielcami; każdy zespół mający zwycięstwo nad Kielcami, ma przegraną z Zagrzebiem;
    • uły uły Zgłoś komentarz
      U siebie to Zagrzeb przejechał się po "wschodzącej potędze europejskiego handballa",czyli Orlen Wisełce a co dopiero jakieś ogórki typu Vardar czy RNL
      • jaco65 Zgłoś komentarz
        Chorwaci potrafią być naprawdę groźni, szczególnie na swoim terenie. Po cichu liczyłem na ich wygraną w tym meczu. W drugiej połowie zastopowali Lwy swoją obroną. Dali sobie rzucić
        Czytaj całość
        tylko 6 bramek. Drugą połowę wygrali 15:6. Liga Mistrzów jest bardzo wyrównana. Nie ma słabych zespołów. Płock ograł Kiel a później przegrał z Kadetten. Zagrzeb wygrał z Vardarem i z Lwami a wcześniej (bardzo wyraźnie) przegrał m.in. z Kristianstad (29:22) i z Brześciem (22:27). Dużo zależy od zaangażowania piłkarzy i od dyspozycji dnia.
          Zagrzeb już wielokrotnie zdobywał punkty w meczach z teoretycznie lepszymi. Byli na ostatnim miejscu w grupie z 2 punktami na koncie. Kristianstad w tej kolejce zdobył cenny punkt z
          Brześciem więc Zagrzeb chcąc się liczyć w walce o awans musiał u siebie pokonać RNL.
          • endriu122 Zgłoś komentarz
            Zagrzeb ostatniego słowa jeszcze nie powiedział. Potrafią namieszać i pewnie namieszają w tych rozgrywkach.Moim zdaniem powinni wyjść z grupy.
            • STOPER 85 Zgłoś komentarz
              Gdzie tu logika LM ? Zagrzeb wygrywa 2 mecze, z Vardarem i Lwami. Vive przegrywa dwa mecze , z Vardarem i Lwami. Vive wygrywa dwa mecze z Zagrzebiem.
                Nie wiem czy wiecie, że tuż po meczu Vive – Zagrzeb, do Dujszebajewa podeszła dziennikarka i zapytała mniej więcej tak: "Jak Pan skomentuje to, że Vive z wielkim trudem pokonało
                NAJSŁABSZY zespół w grupie?". Z tonu tego pytania wyczuwało się, iż dziennikarka uważa drużynę chorwacką za bardzo słabą, że Zagrzeb nie jest godnym przeciwnikiem dla Kielc. A przecież Zagrzeb to bardzo silna drużyna, w tamtym sezonie weszli do najlepszej ÓSEMKI LM, wygrali między innymi dwumecz z Lowen. No ta dziennikarka nie ma choćby podstawowej znajomości piłki ręcznej (przecież wystarczyło znać wyniki LM z poprzedniego roku, wystarczyło oglądać mecz Vive – Zagrzeb), kto ją dopuszcza do pracy, na której się nie zna? Kilkanaście minut później, na konferencji, złośliwy dziennikarz pytaniem o Kusa, wyprowadził ostatecznie Dujszebajewa z równowagi (jak odsłuchacie wypowiedź Dujszebajewa, to usłyszycie w niej nawiązanie do dziennikarki lekceważącej drużynę Zagrzebia). Ja w tej sytuacji całkowicie stoję po stronie trenera Dujszebajewa. Bo trener daje z siebie maxa, przy słabszej formie drużyny, przy kontuzjach, doprowadza do dwóch kolejnych zwycięstw nad bardzo silnym zespołem Zagrzebia. I po tym wszystkim powinien otrzymać zasłużone gratulacje, które byłyby też takim małym podziękowaniem za jego trud i pozytywnym bodźcem do dalszej pracy. Ale trener dostaje złośliwe dołujące pytania. Jak po takim czymś znaleźć siły na kolejne mecze?
                • wl Zgłoś komentarz
                  Spodziewałem się takiego wyniku po tym co zaprezentowali w Kielcach. Myślę że jeszcze pokażą dobrą dyspozycję i będą walczyć o pierwszą szóstkę. Teraz tylko wpieprzyć Vardarowi
                  i do widzenia.
                  • kristobal Zgłoś komentarz
                    Lwy dość chimeryczne - potrafiła niemiecka drużyna wygrać wyraźnie w Kielcach i Skopje, a przegrała w Brześciu, Zagrzebiu
                      Zagrzeb drużyna nieobliczalna ,nieschodząca po niżej pewnego dobrego poziomu.Wynik dobry dla Kielc,ale to jest CL, tu nikt tanio skóry nie sprzeda,każdy wynik jest możliwy szczególnie gdy
                      faworyt lekceważy przeciwnika.
                      • Heniek ZPoczty Zgłoś komentarz
                        Tu tylko jeden walikonik ciągle pisze o jakimś wycieraniu i liściach... Nie ma co mu odpisywać, niech dalej daje upust frustracji w necie i za kółkiem przy małych dzieciach xD
                        • jerseyus Zgłoś komentarz
                          Wyniki w tej grupie, a szczególnie postawa RNL to piękna nauczka dla tych pajacyków, którzy jarają się porównywaniem rezultatów pojedynczych meczów i tworzą na tej podstawie wygodne
                          dla siebie teorie. Bo ci zmiażdżyli tych, a tamci wytarli parkiet tamtymi. To tak jakby napisać, że Stal Mielec po ostatnim meczu jest już na poziomie Wisły Płock. Ale przecież ta sama Wisła była przed chwilą lepsza od THW Kiel, więc Stal...bzdury, prawda? No, ale niektórzy mogą tak długo i namiętnie.