Francja: drużyna USAM Nimes Gard wypuściła zwycięstwo z rąk, słabszy występ Pawła Podsiadły

W spotkaniu 11. kolejki ligi francuskiej, zespół USAM Nimes Gard z Pawłem Podsiadłą w składzie zremisował z Cesson Rennes HB (24:24).

Tomasz Rosiński
Newspix
Przed meczem w Rennes trudno było wskazać faworyta, ale od początku do ataku rzucili się szczypiorniści USAM Nimes, który w 17. minucie prowadzili 6:3. Jednak z każdą kolejną akcją coraz lepiej radzili sobie gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli pierwszą połowę 11:10.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (14:14). Co prawda przyjezdni starali się przyspieszać i na 78 sekund przed końcem wygrywali 24:21, lecz zawodnicy Cesson walczyli do samego końca, doprowadzając do remisu 24:24.

Podsiadło rzucił trzy bramki, notując 33-procentową skuteczność.

Swój drugi triumf w sezonie zanotował Saran Loiret HB, który pokonał wyżej notowany Pays d'Aix UC 30:27. Liderem gości w ofensywie okazał się Tomi Vozab (9 trafień).

Nie zwalnia tempa HBC Nantes, które tym razem okazało się zdecydowanie lepsze od Dunkerque HB (34:26), chociaż ekipa z Dunkierki do przerwy potrafiła dotrzymywać kroku rywalowi (15:15). Bohaterem w swojej drużynie był David Balaguer Romeu, zdobywca 11 goli.

Komplet punktów w tej serii gier wywalczyły również Montpellier Agglomeration HB i Fenix Toulouse HB, zaś US Creteil HB zremisowało z US Ivry Handball.

Liga francuska, 11. kolejka:

Cesson Rennes HB - USAM Nimes Gard 24:24 (11:10)
Najwięcej bramek: dla Cesson Rennes HB - Jeremy Suty 5, Benoit Dore, Mathieu Lanfranchi, Sylvain Hochet i Maxime Derbier - po 3; dla USAM Nimes Gard - Snorri Steinn Gudjonsson 9, Remi Salou 4, Luc Tobie, Quentin Dupuy i Paweł Podsiadło - po 3.

Pays d'Aix UC - Saran Loiret HB 27:30 (9:13)
Najwięcej bramek: dla Pays d'Aix UC - Gabriel Loesch 10, Matthieu Ong 4; dla Saran Loiret HB - Tomi Vozab 9, Igor Anić 8.

Dunkerque HB - HBC Nantes 26:34 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Dunkerque HB - Marko Mamić 8, Kornel Nagy 5; dla HBC Nantes - David Balaguer Romeu 11, Nicolas Tournat 6.

Selestat Alsace HB - Montpellier Agglomeration HB 27:34 (11:17)
Najwięcej bramek: dla Selestat Alsace HB - Rudy Seri 9, Thibaud Valentin 6; dla Montpellier Agglomeration HB - Jonas Truchanovicius 8, Vid Kavticnik 6.

US Creteil HB - US Ivry Handball 29:29 (13:16)
Najwięcej bramek: dla US Creteil HB - Boiba Sissoko 8, Hugo Descat 6; dla US Ivry Handball - Morten Vium Troelsen 8, Matthieu Bataille i Benjamin Bataille 5.

Fenix Toulouse HB - Chambery Savoie HB 30:28 (16:15)  Najwięcej bramek: dla Fenix Toulouse HB - Nemanja Ilić i Vasko Sevaljević - po 6; dla Chambery Savoie HB - Damir Bacanić 6, Fahrudin Melić i Queido Traore - po 5.