Puchar Polski: MKS Wieluń - Wybrzeże. Doświadczenie wzięło górę. Gdańszczanie grają dalej

Wybrzeże Gdańsk, bez kilku podstawowych zawodników, wywalczyło w Wieluniu awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Zespół z Superligi pokonał beniaminka pierwszoligowych zmagań 35:26.

Marcin Górczyński
Damian Kostrzewa WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Damian Kostrzewa

Gdańszczanie nie dostali jednak zwycięstwa na srebrnej tacy. Wybrzeże, które wystąpiło w Wieluniu m.in. bez Damiana Kostrzewy czy wychowanka gospodarzy Mateusza Wróbla, w drugiej połowie musiało się zabrać ostro do pracy.

Miejscowa drużyna, jedna z rewelacji pierwszej ligi, zaczęła bez respektu dla przeciwników obytych na superligowych parkietach. Grę wielunian napędzali Michał Bernaś i Krzysztof Węcek, natarcia gdańszczan powstrzymywał najbardziej doświadczony na parkiecie Tomasz Matulski.

Niemal 300 kibiców zgromadzonych w hali wieluńskiego WOSiR-u przecierało oczy ze zdumienia. W 18 minucie MKS prowadził z faworytami 10:6. Otrzeźwienie przyszło błyskawicznie. Na kole piłki znad głów obrońców zgarniał najlepszy zawodnik pojedynku Paweł Salacz (207 cm) i Wybrzeże na przerwę zeszło ze stratą tylko jednego gola.

Zawodnicy Damiana Wleklaka na dobre przejęli inicjatywę po wznowieniu gry. Gdańszczanie zaczęli seryjnie zdobywać bramki, zwłaszcza Wojciech Prymlewicz i Jacek Sulej. Sytuacji gospodarzy nie ułatwiła dodatkowo kontuzja Tomasza Matulskiego.

Na 15 minut przed końcem Wybrzeże prowadziło już 24:21 i wielunianie podjęli maksymalne ryzyko. Większość akcji rozgrywali z dodatkowym zawodnikiem w polu. W tej sytuacji pomyłki okazywały się bardzo kosztowne. Rywale wykorzystywali pustą bramkę i jeszcze powiększyli przewagę, przypieczętowując awans do 1/8 finału Pucharu Polski.