Brazylia - Polska. Karnawał chaosu

Polska w drugim meczu mistrzostw świata przegrała z Brazylią. To był karnawał chaosu i szaleństwa, w którym pogrążyły nas indywidualne błędy. Za dwa dni z Rosją zagramy o wszystko.

Kamil Kołsut
PAP / Adam Warżawa
Pierwsze minuty były jak z koszmaru. Sędzia gwizdnął, a Biało-Czerwoni stracili głowy. Naszej drużynie nie wychodziło nic. W ataku graliśmy siedmioma zawodnikami, bez bramkarza na parkiecie. Taktyczny as, którego mieli wyciągnąć z rękawa nasi zawodnicy, okazał się blotką.

Pomysł może i był dobry, ale zawiodło wykonanie. W ataku popełnialiśmy proste błędy, a obrona była dziurawa. Brazylijczycy, którzy trzy dni wcześniej musieli bić głową we francuski mur, przeżywali poznawczy szok.

Zawodnicy z Ameryki Południowej prowadzili 5:0 i 11:5, a boczni rozgrywający Haniel Langaro i Jose Guilherme de Toledo urządzili sobie pod naszą bramką strzelnicę. Brazylijczycy robili z polskimi obrońcami co chcieli, a między słupkami ani Adam Malcher, ani Adam Morawski nie mogli się zderzyć z piłką.

Potrzebowaliśmy kilkunastu minut, by stanąć na nogi. Spotkanie się wyrównało, a świetną zmianę dał wracający do gry po kontuzji Paweł Paczkowski. Zawodnik Vive Tauronu Kielce zaczął pod bramką rywali karnawał: rzucał, podawał i oszukiwał rywali. Różnica bramkowa jednak nie malała.

Rywale grali przeciętne, szanse na zmniejszenie strat jednak marnowaliśmy. Gubiliśmy piłki, faulowaliśmy w ataku. Michał Daszek z pierwszych pięciu szans wykorzystał jedną, a rzutu karnego nie wykorzystał Przemysław Krajewski. Kwadrans przed końcem rywale prowadzili 22:17.

Dwa dni temu Norwegowie grali tak, jak chcieli Biało-Czerwoni. A teraz to nasz zespół dał sobie narzucić styl rywali. Chaos, Szaleństwo. Brazylijczykom było w to graj. Zawodnicy z Ameryki Południowej po pierwszej połowie mieli wynik pod kontrolą i w drugiej części spotkania już punktów nie oddali.