Polska - Rosja. Stypa w Nantes. Ratownik Adam Malcher nie wystarczył

Porażka w Nantes z Rosjanami (20:24) zamknęła polskim szczypiornistom drogę do 1/8 finału mistrzostw świata. Wielu liderów zawiodło, kilku nie udźwignęło odpowiedzialności. Ponownie zachwycił za to Adam Malcher.

Marcin Górczyński

Bramkarze:

Adam Malcher - 4,5

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Najlepszy wśród Polaków i właściwie jedyny, który odpierał rosyjskie natarcie. Przez osiem pierwszych minut rywale nie potrafili pokonać Malchera i zapowiadało się na równie dobry występ jak z Norwegią na inaugurację. Po słabszej końcówce połowy złapał oddech w szatni i uratował kolegów przed blamażem w drugich trzydziestu minutach. Pomimo kolejnego nie najlepszego meczu defensywy, odbił 12 piłek przy 35 proc. skuteczności.

Adam Morawski - bez oceny (grał za krótko)

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.