Polska - Japonia. Statystyki: dobry mecz Morawskiego, skuteczny Daszek, aktywny Łyżwa

Reprezentacja Polski pokonała po walce Japonię 26:25 w meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Adam Morawski. Najwięcej bramek rzucił Michał Daszek.

Michał Gałęzewski
PAP / PAP/Adam Warżawa

Po przegranych meczach od początku turnieju przyszedł czas na starcie z outsiderem naszej grupy. Reprezentacja Japonii nie okazała się jednak Kopciuszkiem, tylko godnym rywalem. Od pierwszych minut pierwsze skrzypce w naszym zespole grał bramkarz Adam Morawski, który wcześniej był tylko zmiennikiem Adama Malchera. Młody zawodnik Orlenu Wisły Płock bronił z 35-procentową skutecznością.

Najwięcej, bo pięć bramek rzucił Michał Daszek. Dobre statystyki mieli też Paweł Paczkowski i Krzysztof Łyżwa. Szczególnie mogą imponować statystyki tego ostatniego, który na boisku spędził niespełna 14 minut, podczas których sześć razy oddał rzut na bramkę i czterokrotnie pokonał bramkarza rywali.
Najwięcej, po cztery asysty mieli Paczkowski oraz Mateusz Jachlewski. Tym razem problemy ze skutecznością mieli Przemysław Krajewski oraz Tomasz Gębala. Obaj zdobyli łącznie cztery bramki, jednak potrzebowali na to aż dwunastu prób.