Puchar Polski: MMTS Kwidzyn zameldował się w 1/8 finału

Kolejna drużyna z PGNiG Superligi wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Polski. MMTS Kwidzyn pokonał na wyjeździe drugoligowy AZS UW Warszawa 34:29.
Marcin Górczyński
Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA

Faworyt starcia mógł być tylko jeden, nawet biorąc pod uwagę bardzo dobry sezon w wykonaniu stołecznej drużyny. AZS UW Warszawa zajmuje drugie miejsce w swojej grupie II ligi, z zaledwie jedną porażką na koncie.

Choć MMTS Kwidzyn przyjechał do stolicy bez Michała Potocznego i Adriana Nogowskiego, to nie spodziewano się wielkich emocji. Tymczasem warszawiacy zaczęli bez respektu dla rywala z Superligi. W 10 minucie gospodarze prowadzili 4:2 - ten stan rzeczy nie trwał jednak długo. Kwidzynian rozkręcili się na dobre, zwłaszcza Paweł Genda, dokładający bramkę za bramką. Z dobrej strony pokazał się też Arkadiusz Ossowski, autor pięciu goli w pierwszej połowie.

Przy prowadzeniu 17:12 wydawało się, że kolejne minuty będą formalnością. AZS UW po przerwie zerwał się jednak do walki i już w 37 minucie doprowadził do remisu 19:19. Ostatnie słowo należało do MMTS-u. W końcówce nieuchwytny dla rywali był Grzegorz Szczepański i kwidzynianie przypieczętowali swój awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.