MŚ 2017: deszcz bramek w afrykańskim pojedynku. Tunezja pokonała Angolę

W meczu grupy B żegnająca się z turniejem reprezentacja Angoli została pokonana przez Tunezję 43:34. Jeśli Macedonia pokona w czwartek Islandię, Tunezja może awansować do 1/8 finału.
Joanna Chmara
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017

Po czterech kolejkach fazy grupowej oba afrykańskie zespoły nie miały na koncie zwycięstwa - Tunezja dwukrotnie zremisowała, Angola pozostawała bez punktów. Tunezyjczycy mający wciąż nadzieję na awans do kolejnej fazy turnieju zmotywowani przystąpili do pojedynku, który dla reprezentacji Angoli był meczem o honor.

Tylko w pierwszych minutach meczu walka była wyrównana. Dość szybko przewagę zyskała Tunezja, której największą gwiazdą był Amine Bannour, którego mocne rzuty z 9. metra i ze skrzydeł były zmorą bramkarzy Angoli. W atakach wtórowali mu Mosbah Sanai i Jihed Jaballah. Po 30 minutach gry Tunezyjczycy prowadzili już
23:16.

Angolczykom nie można odmówić ambicji oraz pomysłu na rozegranie ataku. Niejednokrotnie popisywali się efektownymi, szybkimi wejściami pod bramką Tunezji, w ich grze w ataku było widać wzajemne zrozumienie. Brakowało im natomiast precyzji w wykonaniu akcji ofensywnych.

Jeszcze więcej do życzenia pozostawiała gra reprezentacji Angoli w obronie. Wyraźnie nie nadążali za atakującymi Tunezji, co zaowocowało aż 43 straconymi golami! W obliczu problemów w defensywie nawet 10 bramek rzuconych przez Gabriela Massuca Teca nie pomogło Angolczykom w walce z znakomicie grającymi Tunezyjczykami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:34.

Tunezja - Angola 43:34 (23:16)

Tunezja: Missaoui, Soussi - Toumi, Tej 3, Bannour 10 (0/1), Haj Youssef, Sanai 7, Boughanmi 6 (3/3), Saied 2, Hosni 1, T. Jallouz 4, Soussi 3, W. Jallouz 3, Jaballah 4