)

Media po meczu Francja - Polska: Mistrzowie najedli się strachu, świetny Piotr Chrapkowski

Francuzi w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata pokonali Polaków 26:25. Media nad Sekwaną są zgodne: to było spotkanie bez stawki, w którym faworyt najadł się strachu. Gospodarzom najwięcej kłopotów sprawił Piotr Chrapkowski.
Kamil Kołsut

"L'Equipe": Ruszamy w podróż bez powrotu

- Po rywalizacji w Nantes francuska drużyna rusza na północ, w wielką podróż bez powrotu - czytamy na łamach "L'Equipe". Czwartkowym meczem Francuzi pożegnali się ze znakomitą publicznością, która co drugi dzień zasiadała na trybunach Hali XXL w sile 10,5 tysiąca osób. Według Yanna Hildweina spotkanie z Polakami pokazało, jak dużo traci zespół, kiedy na ławce jest rozgrywający Nikola Karabatić.

Najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny był obrońca Piotr Chrapkowski, którego występ francuski dziennik ocenił na "7" w 10-stopniowej skali. "6" dostali Marek Daćko , Adam Malcher, Przemysław Krajewski, Michał Daszek, Maciej Gębala, Paweł Paczkowski oraz Tomasz Gębala, "5" Rafał Przybylski i Arkadiusz Moryto , "4" Patryk Walczak i Łukasz Gierak, a po "3" Paweł Niewrzawa oraz Krzysztof Łyżwa.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Francja zdobędzie w tym roku mistrzostwo świata?