Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Suzuki partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów PGNiG Superligi

Firma Suzuki Motor Poland została partnerem i oficjalnym dostawcą samochodów do PGNiG Superligi. - Współpraca z partnerem takim jak Suzuki pokazuje realne wsparcie dla naszych klubów - mówi Łukasz Gontarek, prezes PGNiG Superligi.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA

- Otrzymaliśmy do naszej dyspozycji piętnaście samochodów marki Suzuki SX4 S-CROSS. To bardzo komfortowe i wszechstronne crossovery, które z pewnością ułatwią nam realizację wielu zadań - dodaje Gontarek.

Suzuki Motor Poland jest drugim najważniejszym sponsorem po Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie pozyskanym przez powołaną 27 lutego 2016 roku spółkę Superliga sp. z o. o., której powierzono organizację profesjonalnej ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Piłka ręczna w Polsce czasu cieszy się popularnością, a drużyny klubowe z powodzeniem startują w rozgrywkach międzynarodowych. - Naszym zadaniem jest nie tylko prowadzenie profesjonalnych rozgrywek, ale podnoszenie poziomu funkcjonowania klubów, które i tak wykonały ogrom pracy wprowadzając wiele zmian, od tych organizacyjnych po sportowe - dodaje Gontarek.

PGNiG Superliga wprowadza szereg zmian, dzięki którym podniesione zostaną standardy i poziom rozgrywek piłki ręcznej. Spółka ma nową komunikację wizualną, spójną z nowopowstałą komunikacją marketingową. Zadbano również o poprawę wyglądu hal, a w planach jest wprowadzenie szkolenia młodzieży, której celem jest zbudowanie silnego zaplecza ligi.

W jednym sezonie zostanie rozegranych 198 meczów przez 14 zespołów klubowych pochodzących z miast, w których mieszka ponad dwa miliony osób. Na zakończenie zaplanowano pierwszą, historyczną Galę podsumowującą sezon, która odbędzie się 29 maja 2017 roku. 

Sponsorem Tytularnym spółki jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. 

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (5):

 • wawiak Zgłoś komentarz
  No nareszcie pierwsza w tym roku dobra wiadomość dla polskiej piłki ręcznej. Marzyłem, żeby poważni działacze przemieszczali się na koszt związku furami, mogą być Suzuki. Samochody
  Czytaj całość
  będące w dyspozycji związku, więc związek pokrywa wszystkie z tym związane, niezbędna i nieuniknione koszta. Osobiście wolał bym, aby Suzuki np zakupiła stroje dla wszystkich drużyn. Byłby to namacalny przejaw pomocy. A tak to kolejny raz wychodzą jaja i jeszcze się tym chwalą. Jeżeli już mowa o pieniądzach to nurtuje mnie pewien problem. Od dłuższego czasu na budynku siedziby ZPRP w Warszawie przy ul;Puławskiej, wisi baner "Do Wynajęcia", jednocześnie wynajmowany jest lokal w budynku obok. Może nie ogarniam tego epokowego interesu. A może to interes z tego typu, jak dofinansowanie z pieniędzy młodzieży, przez Minister Muchę koncertu Madonny ? To kiedy ten mecz w Płocku ? Będzie można spontanicznie wyrazić swoje poparcie, gdy w rządku, grzecznie będą podjeżdżać pod halę kolejne fury systemu Suzuki.
  • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
   A w Płocku ciągle te same trzy Octavie do podziału na całą drużynę :)
   • hbll Zgłoś komentarz
    Zdaje się, że w artykule jest pewna nieścisłość. Suzuki zostaje sponsorem ZPRP, reprezentacji męśkiej i żeńskiej, a także żeńskiej superligi oraz męskich i żeńskich rozgrywek o
    Czytaj całość
    Puchar Polski - w zasadzie Suzuki zostaje sponsorem wszystkiego, poza męską PGNiG Superligą. Gdzie powędrują i na jak długo (umowa tylko do końca roku) te samochody to jedno. Inna sprawa, to czy i jakie korzyści poza tymi autami osiągną beneficjenci sponsoringu, bo "wypożyczenie" 15 aut na kilka miesięcy to trochę mało...
    • NafciarZKS Zgłoś komentarz
     Dla kogo niby te samochody?
     • Czarcik Zgłoś komentarz
      O kurna chata niesamowite - to da się pozyskać sponsora? Przecież to teraz strasznie trudne wg kierownictwa pewnego klubu i trwa to parę lat... A tu proszę nawet rok nie minął i już nowy
      Czytaj całość
      sponsor - a jednak się da!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×