Wichura zatrzymała Bjerringbro. Siódemka 11. kolejki Ligi Mistrzów wg WP SportoweFakty

Dwóch szczypiornistów Orlen Wisły Płock w siódemce 11. kolejki Ligi Mistrzów według WP SportoweFakty. Wicemistrzowie Polski odnieśli bardzo ważne zwycięstwo nad Bjerringbro-Silkeborg (28:25). Sprawdź, którzy zawodnicy błyszczeli w tej serii gier.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock)

W tym sezonie, po części z powodu kontuzji kolana, nieco w cieniu Rodrigo Corralesa i Adama Morawskiego. Gdy jednak pojawia się między słupkami, niemal zawsze zapewnia wysoką jakość. Bohater płockiej publiczności w meczu z Bjerringbro-Silkeborg ponownie porwał trybuny.

"Wichura" w pierwszej połowie odpierał ataki duńskiego zespołu i utrzymywał Nafciarzy w grze. Najważniejsze interwencje zapisał na swoim koncie w końcówce. W 56. minucie, przy stanie 25:24, obronił trzeci rzut karny w meczu i dał oddech swoim kolegom. W dużej mierze dzięki paradom Wicharego Nafciarze wygrali 28:25 i jedną nogą są w TOP 16 rozgrywek.
Czy Marcin Wichary był najlepszym bramkarzem 11. kolejki Ligi Mistrzów?