Orlen Wisła - Wybrzeże. Popis trójki kadrowiczów i pewne zwycięstwo Wisły

Orlen Wisła Płock pewnie poradziła sobie z Wybrzeżem Gdańsk w 20. kolejce PGNiG Superligi. Grający na swoim terenie wicemistrzowie Polski wygrali 39:27 (21:12).

Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI

"Nafciarze" wrócili do gry na krajowy parkiet po sobotniej porażce na Węgrzech z Telekomem Veszprem. Starcie z Wybrzeżem było testem formy przed bardzo ważnym bojem z Paris Saint-Germain HB, do którego dojdzie już w sobotę.

Po bramkach Łukasza Rogulskiego, Mateusza Wróbla i Pawła Niewrzawy goście wyszli na początku pojedynku na prowadzenie 3:1. Jak się jednak okazało, było to tylko chwilowe. Ekipa z Tumskiego Wzgórza bardzo szybko odrobiła straty i stopniowo powiększała przewagę - praktycznie do końca meczu.

Wiślacy zwyciężyli pierwszą połowę aż 21:12. Warto wyróżnić grę reprezentacyjnego skrzydłowego, Michała Daszka, który przez 12 minut zdobył siedem bramek. W drugiej odsłonie na parkiecie już się nie pojawił.

Po zmianie stron, niebiesko-biało-niebiescy wciąż dominowali. Na kole ponownie brylował Maciej Gębala, który w całym meczu rzucił dziewięć goli. Kwadrans przed końcem Nafciarze prowadzili jedenastoma trafieniami i wynik był praktycznie ustalony. Losy meczu mógłby odwrócić jedynie cud.

Ostatecznie Wisła rozbiła rywali 39:27. Końcowy wynik ustalił Niewrzawa, który zmniejszył rozmiar klęski swojej drużyny. Świetna gra 24-latka, która dała aż dziesięć bramek, nie pozwoliła mimo wszystko na sensacyjny triumf Wybrzeża w Płocku. Dwa punkty pozostały na Mazowszu, co nie może być zaskoczeniem.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 39:27 (21:12)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 7 (1/1), Wiśniewski 1, Ghionea 2 (0/1), Mihić 3, Kwiatkowski 2, Rocha 2, Piechowski 3, M. Gębala 9, Duarte 1, T. Gębala 1, Ivić 2, Tarabochia 2, Pusica 3, Żytnikow 1