MMTS - Piotrkowianin. Beniaminek stawiał opór. Znakomity Seroka i zwycięstwo kwidzynian

Trudna przeprawa za MMTS-em Kwidzyn. W 20. kolejce PGNiG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski dopiero w ostatnich minutach pozwolił rywalom odskoczyć i ostatecznie przegrał 25:29.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA

Mecz w Kwidzynie będzie miał szczególny smak dla Zbigniewa Markuszewskiego. Trener beniaminka stworzył najsilniejszy zespół w historii MMTS-u. Szkoleniowiec poprowadził kwidzynian m.in. do wicemistrzostwa kraju i finału Challenge Cup. Wówczas jednym z jego podopiecznych był Patryk Rombel, obecnie opiekun MMTS-u.

Gospodarze zdawali sobie sprawę, że beniaminek nie odda punktów za darmo. O klasie przeciwnika MMTS przekonał się na wyjeździe, gdy faworyci dopiero po dogrywce wyrwali punkty Piotrkowianinowi.

Pierwsze minuty potwierdziły, że kwidzynian czeka trudna przeprawa. Na bramki z koła Adama Pacześnego, dobrze znanego kibicom MMTS-u, odpowiadał Michał Peret. Trwała też rywalizacja skrzydłowych. Mateusz Seroka wykorzystywał interwencje Szczeciny i kończył kontry, wśród przyjezdnych trafiał Piotr Swat. Kwidzynianom dopiero przed przerwą udało się wypracować trzybramkową przewagę, gdy Paweł Genda odpalił z lewego rozegrania (15:12).

Beniaminek nie dał za wygraną i już w 40 minucie doprowadził do remisu 20:20 po golu znakomicie dysponowanego Pacześnego. Chwilę później Orfeus Andreou dał Piotrkowianinowi prowadzenie 21:20! Zapachniało niespodzianką.

Zimny prysznic obudził MMTS. O swoich umiejętnościach rzutowych przypomniał podstawowy defensor Kamil Krieger, do tego przyjezdni coraz częściej popełniali błędy w rozegraniu. Stanisław Makowiejew i bramkarz Damian Procho próbowali jeszcze poderwać kolegów, ale udało się jedynie zmniejszyć stratę do dwóch bramek. W 59 minucie po kontrze najskuteczniejszego w meczu Seroki (9 bramek) wszystko stało się jasne, punkty zostały w Kwidzynie.

W niedzielę o godzinie 13.00 zostanie rozegrany drugi mecz między zespołami. Tym razem stawką ćwierćfinał Pucharu Polski.