Challenge Cup: Kram Start rozbity w Ostrawie. Koniec przygody elblążanek w Europie

Kram Start Elbląg przegrał w rewanżowym meczu 1/4 finału Challenge Cup z DHC Sokolem Poruba 14:27 (8:14) i odpadł z rozgrywek. Zespół Andrzeja Niewrzawy nie zdołał obronić pięciobramkowej zaliczki wywalczonej przed tygodniem na własnym boisku.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA

Start od początku sobotniego meczu gonił wynik. Jeszcze przed upływem pierwszych dwudziestu minut gry Sokol odrobił straty ze spotkania w Elblągu, a tuż przed przed przerwą powiększył swoją przewagę do sześciu trafień (14:8).

Wynik ten nie przekreślał jednak szans elbląskiego zespołu na awans. Po zmianie stron obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę i jeszcze na kwadrans przed końcem meczu Start utrzymywał szęściobramkową stratę do rywala (14:20). Wtedy jednak nastąpił przełom - przez pozostałą część zawodów elblążanki nie zdołały zanotować ani jednego trafienia, a gospodynie z łatwością dowiozły zwycięstwo dające im miejsce w półfinale rozgrywek.

Najwięcej bramek dla Startu w sobotnim meczu zdobyła Aleksandra Dankowska, która rzuciła cztery gole. W ekipie z Ostrawy po pięć trafień miały na koncie Michaela Konecna i Diana Tomasechova.

Kram Start był ostatnim polskim żeńskim klubem, który rywalizował w europejskich pucharach. Przed rokiem elblążanki dotarły do półfinału Challenge Cup.

DHC Sokol Poruba - Kram Start Elbląg 27:14 (14:8)

Sokol: Rohackova, Dolakova – Konecna 5, Tomasechova 5, Marcikova 4, Rechtorisova 4, Svirakova 4, Kostelna 3, Polaskova 2, Mylkova, Revajova, Sekulova
Karne: 4/4
Kary: 8 min. (Konecna - 6 min., Rechtorisova - 2 min.)
Czerwona kartka: Konecna (gradacja kar)

Kram Start: Szywierska, Powaga – Dankowska 4, Andrzejewska 2, Balsam 2, Świerżewska 2, Waga 2, Grobelska 1, Lisewska 1, Gerej, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Muchocka, Stokłosa, Szopińska