Bundesliga: THW Kiel znów nie zachwyciło, trzy "polskie" drużyny w strefie spadkowej

THW Kiel stoczyło wyrównany bój z TSV Hannover-Burgdorf, ale w meczu 24. kolejki Bundesligi zdołało wygrać 27:26. W Minden przegrał natomiast zespół Macieja Majdzińskiego, Bergischer HC (22:27).

Marcin Górczyński
Domagoj Duvnjak, rozgrywający THW Kiel WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Domagoj Duvnjak, rozgrywający THW Kiel

Zawodnicy z Kilonii przegrali w Lidze Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen 24:25, choć ostatnie minuty w ich wykonaniu zapowiadają emocję w meczu rewanżowym o wejście do ćwierćfinału rozgrywek. Wydawało się, że siłą rozpędu Zebry dość łatwo poradzą sobie z TSV Hannover-Burgdorf.

Gdy w 45 minucie Niclas Ekberg dał THW prowadzenie 21:15, kibice w Hanowerze tracili nadzieję. Wystarczyły dwie szybkie bramki Fabiana Bohma i trafienie Kaia Haefnera z drugiej linii, by gospodarze wrócili do gry o komplet punktów. Na parkiecie rozgorzała wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszli kilończycy.

Minutę przed końcem THW znalazło się jednak w trudnej sytuacji. Bohm zmniejszył stratę do jednej bramki (26:27) i Hannover miał jeszcze sporo czasu, by doprowadzić do remisu. Ostatecznie punkty pojechały do Kilonii, ale zawodnicy Alfreda Gislasona ponownie nie zachwycili. Pod nieobecność kontuzjowanego Domagoja Duvnjaka szkoleniowiec rotował przede wszystkim obsadą drugiej linii i odkurzył nawet Blazenko Lackovicia.

Na dole tabeli... trzy "polskie" zespoły. Stawkę zamyka HSC 2000 Coburg Patryka Folusznego, w strefie spadkowej także TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego i Bergischer HC Macieja Majdzińskiego. Ostatni z wymienionych zespołów przegrał z beniaminkiem z Minden 22:27. Polski rozgrywający, wracający powoli do treningów po kontuzji kolana, nie znalazł się jeszcze w meczowej kadrze.

DKB Handball Bundesliga (24. kolejka):

TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel 26:27 (12:13)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Fabian Boehm 7, Timo Kastening, Kai Haefner, Mait Patrail - po 4; dla THW Kiel - Niclas Ekberg, Marko Vujin - po 8,

TSV GWD Minden - Bergischer HC 27:22 (15:10) Najwięcej bramek: dla Minden - Charlie Sjostrand 8, Dalibor Doder 6 Christoffer Rambo 4; dla Bergischer - Tomas Babak, Bogdan Andre Criciotoiu - po 5, Maximillian-Leo Bettin 3