MMTS - Meble Wójcik: Elblążanie kończą fazę zasadniczą wyjazdową wygraną

MMTS w ostatniej kolejce fazy zasadniczej podejmował ostatnie w tabeli grupy granatowej Meble Wójcik Elbląg. Niespodziewanie 28:25 triumfowali goście.

Jarosław Kowalski
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Wynik spotkania otworzył celnym rzutem z koła Michał Peret, który jak się okazało był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu w tym pojedynku. Chwilę później miejscowi prowadzili 2:1 i jak się okazało była to ostatnia taka sytuacja w meczu.

W 6. minucie ze środka rozegrania trafił na 3:2 Jakub Olszewski. Od tego momentu niemal przez całą pierwszą połowę oglądaliśmy rywalizację bramka za bramkę. Na przemian remis i jeden gol przewagi elblążan na tablicy wyników widniało aż do 28. minuty. Wtedy to po trafieniu z rzutu karnego Adama Nowakowskiego goście prowadzili 14:12. Ostatecznie na przerwę schodzili jednak z jednym golem przewagi (15:14).

Początek drugiej odsłony był świetny w wykonaniu elblążan. Przez pierwsze pięć minut nie dali sobie rzucić bramki a sami zdobyli trzy. Na 18:14 dla gości rzucił w 35. minucie z lewego skrzydła Grzegorz Dorsz. Długo jednak ta przewaga się nie utrzymała, przebudzili się miejscowi i rzucili trzy bramki z rzędu ponownie łapiąc kontakt.

W 40. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Paweł Genda co patrząc na późniejszy przebieg tego spotkania negatywnie wpłynęło na gospodarzy. Przyjezdni ponownie odskoczyli na cztery trafienia przewagi, którą bardzo starannie pilnowali. Mimo usilnych starań miejscowi nie byli już w stanie zejść z wynikiem na mniej niż dwie bramki straty. Tym samym zanotowali piątą porażkę w tym sezonie na swoim parkiecie a elblążanie zakończyli rozgrywki jedynym wyjazdowym triumfem.