2. Bundesliga: remis "polskiego" lidera, kapitalny mecz Denisa Szczęsnego

TuS N-Luebbecke Piotra Grabarczyka i Łukasza Gieraka zremisowało w 29. kolejce 2. Bundesligi z DJK Rimpar 29:29. Osiem bramek dla TUSEM Essen rzucił Denis Szczęsny (26:27 z ThSV Eisenach)

Marcin Górczyński
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Wprawdzie do zakończenia rozgrywek zostało 9 kolejek, ale TuS N-Luebbecke jest już blisko awansu do Bundesligi. Nie zmienia tego nawet remis z czwartym zespołem tabeli, DJK Rimpar.

W 50 minucie na tablicy pojawił się wynik 26:23 dla DJK i zapowiadało się na porażkę lidera. Ostatnie akcje należały do TuS. Na minutę przed końcem Rene Gruszka zapewnił "polskiej drużynie" remis 29:29. Łukasz Gierak tym razem nie zachwycił skutecznością (3/8), na środku defensywy wystąpił natomiast Piotr Grabarczyk (żółta kartka i wykluczenie).

Ze zdobyczy nie cieszył się Denis Szczęsny, ale aż osiem razy wpisał się na listę strzelców w meczu ze spadkowiczem z Bundesligi, ThSV Eisenach. Były reprezentant młodzieżówki był najskuteczniejszym zawodnikiem TUSEM Essen w meczu przegranym 26:27.

Niewiele ponad minutę na parkiecie spędził Adam Weiner. Srebrny medalista mistrzostw świata 2007, który po sezonie pożegna się z parkietem, zakończył mecz bez udanej interwencji, a jego Wilhelmshavener HV pokonało 28:27 zajmujące trzecią lokatę TV 05/07 Huettenberg.

W tabeli prowadzi TuS N-Luebbecke z ośmioma punktami przewagi nad SG BBM Bietigheim. O ostatnie miejsce premiowane awansem rywalizują Huettenberg i DJK Rimpar. Kilka pozycji nad strefą spadkową TUSEM Szczęsnego i Wilhelmshavener Weinera.

Czy Łukasz Gierak i Piotr Grabarczyk awansują do Bundesligi?