MKS Selgros - Metraco Zagłębie. Kosztowna porażka lublinianek, mistrz Polski dalej od obrony tytułu

W spotkaniu grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi Kobiet 2016/2017, broniący tytułu MKS Selgros Lublin musiał uznać wyższość Metraco Zagłębia Lubin (17:19).

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI
Obydwa zespoły przystępowały do środowego pojedynku w odmiennych humorach, gdyż lublinianki w swoim ostatnim meczu przegrały z Pogonią Baltica Szczecin (21:25), zaś Zagłębie w poprzedniej serii gier pokonało 24:22 Energę AZS Koszalin.

Już sam początek rywalizacji w Lublinie zapowiadał, że to będzie bardzo zacięte, pełne walki starcie. Na boisku trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę i przez pewien okres nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (3:3).

Dopiero z czasem, po upływie dwudziestej minuty zaczęły przyspieszać gospodynie, a dobrze radziły sobie Iwona Niedźwiedź oraz Marta Gęga i to w głównej mierze za ich sprawą MKS prowadził 8:4. Przyjezdne ani myślały, żeby odpuszczać i za sprawą ambitnej postawy tuż przed przerwą potrafiły odrobić część strat (11:9).

Po zmianie stron wydawało się, że podopieczne Nevena Hrupca mają wszystko pod kontrolą, gdyż na kwadrans przed końcem wygrywały 16:12. Co więcej, chwilę wcześniej czerwoną kartę w wyniku gradacji kar otrzymała Zana Marić, jedna z liderek lubinianek.

Jednakże ostatnie piętnaście minut potyczki zdecydowanie należało do Miedziowych, które najpierw za sprawą Juliany Malty doprowadziły do remisu 16:16, by ostatecznie triumfować 19:17.