Bugojno: minimalna porażka juniorów. Polacy na drugim miejscu

Słoweńcy okazali się nieznacznie lepsi od reprezentacji Polski juniorów w piłce ręcznej (23:22) i wygrali towarzyski turniej "Handball is my future" w bośniackim Bugojno.

Marcin Górczyński
Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Na wynik meczu największy wpływ miała pierwsza połowa, w której Biało-Czerwoni tracili nawet osiem bramek do Słoweńców. Po przerwie zawodnicy Dariusza Tomaszewskiego rozpoczęli odrabianie strat, mieli kilka szans na remis, ale ostatecznie ze zwycięstwa w turnieju cieszyli się rywale.

Wśród Polaków dobre zawody rozegrał Patryk Mauer. Jeden z najlepszych strzelców grupy A I ligi rzucił Słoweńcom sześć bramek. Dzień wcześniej skrzydłowy pięć razy pokonał chorwackich golkiperów w meczu półfinałowym.

Dla Biało-Czerwonych była to druga porażka ze Słoweńcami podczas turnieju w Bugojno. W fazie grupowej reprezentacja z Bałkanów wygrała 36:28.