Stal - Sandra Spa Pogoń. Nieudany rewanż mielczan. Pogoń lepsza mimo skromnego składu

Stal Mielec nie zrewanżowała się Sandra Spa Pogoni w pierwszym meczu o Puchar PGNiG Superligi. Szczecinianie wygrali 31:26 mimo skromnego składu. Zaimponował Dawid Krysiak, który wykazał się doskonałą precyzją z rzutów karnych.

Krzysztof Kempski
Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin

Przed pierwszym meczem o Puchar PGNiG Superligi sporo mówiło się o ubytkach kadrowych obu ekip. Jak się potem okazało, większy problem mieli szczecinianie, wśród których zabrakło już nie tylko rozgrywających Kiryła Kniaziewa czy Pawła Krupy, ale także bramkarza Edina Tatara.

Nie miało to jednak żadnego odzwierciedlenia w przebiegu piątkowej rywalizacji. Co prawda, wynik meczu otworzyli miejscowi, ale już po sześciu minutach schodzili na przymusową konsultację, której zażądał trener, Tomasz Sondej. Jego podopieczni przegrywali 1:4, bramki tracąc po kontrach lub niewykorzystanych sytuacjach. Wydawało się, że sygnał do odrabiania strat da chociażby Marcin Miedziński. Zaimponował on rzutem z dystansu. Nic takiego jednak nie nastąpiło.

Zmorą mielczan okazały się być także rzuty karne. Najpierw nie trafił, zazwyczaj pewny w takich okazjach, Paweł Wilk. Jego wyczyn powtórzył potem Michał Chodara. Tymczasem goście skrzętnie korzystali z błędów rywali. Po dwóch trafieniach z linii siedmiu metrów z udziałem Dawida Krysiaka na tablicy wyświetlił się wynik 6:10. Goście starali się często dogrywać piłkę do swoich obrotowych. Tutaj nie zawodził Arkadiusz Bosy, który już do przerwy miał na swoim koncie cztery bramki. "Czeczeńcy" złapali kontakt dopiero w końcówce po udanej kontrze w wykonaniu Jakuba Kłody, ale na przerwę tracili dwa oczka.

Ciekawa pierwsza część widowiska zapowiadała emocje w drugiej. Nadzieje gospodarzom ponownie przywrócił Siergiej Diemientjew. Po 35 minutach znów dała o sobie znać słabość Stali w ofensywie. Gospodarze stracili aż trzy bramki pod rząd i przegrywali 16:20. Niewiele pomogła im zmiana w bramce. Krzysztofa Lipkę zastąpił Tomasz Wiśniewski. Tymczasem bardzo dobrze prezentował się czeski rozgrywający Pogoni, Michal Bruna. Raz po raz zaskakiwał bramkarzy gospodarzy rzutami z podłoża.

Szczecinianie dużo uwagi skupiali na defensywie. Grali czysto i, co najważniejsze, skutecznie. Owszem, nie unikali upomnień indywidualnych, jak chociażby ta Adama Wąsowskiego z 50. minuty, ale zupełnie nie odbiło się to na wyniku spotkania. Głównie za sprawą niesamowitego Krysiaka, który wziął się za wykonywanie rzutów karnych i czynił to z wielką precyzją. Na pięć minut przed końcem podopieczni Rafała Białego prowadzili 29:25 i tylko wyjątkowy pech mógł im odebrać zwycięstwo. Gospodarzy dobił Jakub Radosz (25:30).

SPR Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:31 (14:16)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski - Wilk 2 (0/2), Krępa 3, Miedziński 3 (0/1), Kłoda 1, Kubisztal, Kirilenko 8, Dementiew 4, Chodara 1 (0/1), Krupa 4, Ćwięka
Karne: 0/4
Kary: 6 min. (Kłoda - 4 min., Kubisztal - 2 min.)

Sandra Spa Pogoń: Matkowski - Grzegorek, Bruna 6, Radosz 2, Wąsowski 1, Bosy 5, Krysiak 9 (5/5), Konitz, Zaremba 5, Zydroń 2 (0/1), Fedeńczak 1
Karne: 5/6
Kary: 6 min. (Bruna, Wąsowski, Zaremba - 2 min.)

Sędziowie: Rafał Puszkarski (Legionowo) i Grzegorz Młyński (Zwoleń)
Widzów: 200

Czy wynik meczu pomiędzy Stalą a Pogonią biorąc pod uwagę braki kadrowe szczecinian jest zaskoczeniem?