Polska - Białoruś. Jaka piękna katastrofa. Oceny WP SportoweFakty po meczu z Białorusią

Polscy szczypiorniści zagrali najlepszy mecz w eliminacjach, a i tak nie zdołali odnieść zwycięstwo nad Białorusią. Po remisie 27:27 ich szansa na awans są niemal zerowe. Sprawdź, jak WP SportoweFakty oceniły kadrowiczów.

Daniel Kordulski

Bramkarze:

Adam Malcher - 3,5

"Jogi" pierwszą skuteczną interwencją popisał się w 8 minucie meczu. Parada podbudowała golkipera Gwardii Opole i do końca połowy odbił jeszcze kilka piłek. Malcher jeszcze lepiej zaczął drugą część. Wówczas obronił trzy rzuty z rzędu, w tym jeden z najbliższej odległości. Niezły występ, choć ostatecznie w cieniu Morawskiego.

Adam Morawski - 4,5

Takiego impulsu potrzebowaliśmy. W 18 minucie zmienił Malchera w bramce i rozegrał kapitalne zawody. Bronił nawet rzuty niezawodnego w dwumeczu Artsioma Karaleka, w sytuacjach, gdy obrotowemu nie wypadało spudłować. Zwłaszcza jego interwencje pod koniec drugiej połowy pozwalały mieć nadzieję na zwycięstwo Biało-Czerwonych. Efektownie, z poświęceniem wpadając do bramki, nie dał się przelobować z rzutu karnego, tuż po niebieskiej kartce dla Mateusza Kusa. Szkoda, że wysiłek młodego golkipera poszedł na marne.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jak oceniasz postawę Polaków w meczu z Białorusią?